vasael.ir

سبک زندگی؛ نرم افزار تمدن نوین اسلامی
در نشست «سبک زندگی در گفتمان انقلاب اسلامی» مطرح شد؛ / ۲

سبک زندگی؛ نرم افزار تمدن نوین اسلامی

وسائل ـ عضو هیأت علمی مرکز پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی صدرا با بیان اینکه از نظر رهبر انقلاب، سبک زندگی بخش نرم افزاری تمدن نوین اسلامی است، گفت: اگر تمدن را دارای دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بدانیم، بخش نرم افزاری تمدن نوین اسلامی سبک زندگی است که شامل فرهنگ رانندگی، آپارتمان نشینی، ازدواج، طراحی لباس و مانند آن می‌شود.
نشست علمی| نگاه الگوریتمی، ابزاری برای اعتبارسنجی عملکرد استنباطی فقیه
در نشست علمی مطرح شد؛

نشست علمی| نگاه الگوریتمی، ابزاری برای اعتبارسنجی عملکرد استنباطی فقیه

وسائل- حجت الاسلام واسطی معتقد است براساس الگوریتم اجتهاد می‌توان عملکرد استنباطی هر فقیه را اعتبار سنجی کرد؛ یعنی اگر اجتهاد به صورت الگوریتمی اکتشاف شود؛ از عملکرد میدانی فقها به اضافه دقیق سازی منطق استنباط در اصول فقه، فقیه‌یار و ابزاری برای جلوگیری از خطای فقیه حاصل می‌شود.
بیستمین همایش کتاب سال حوزه
۴ بهمن ماه برگزار می‌شود؛

بیستمین همایش کتاب سال حوزه

وسائل- بیستمین همایش کتاب سال حوزه پنجشنبه، چهارم بهمن ماه سال جاری، در قم برگزار خواهد شد.
در راستای بازتولید علوم اسلامی انسانی تراز انقلاب برگزار می‌شود؛

نخستین نشست علمی احیای حیات طیبه با موضوع «فقه و نظام»

وسائل ـ موسسه احیای حیات طیبه به منظور بازتولید علوم اسلامی انسانی تراز انقلاب اسلامی و ارتقاء روزآمدی علوم حوزوی سلسله نشست‌های علمی ای را برگزار می‌کند. نخستین نشست به موضوع «فقه و نظام» اختصاص دارد و سخنران آن حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی است.
برخورد تند و شدید؛ نسخه قرآن در مواجهه با دشمنان عهد شکن
بخش دوم گزارش؛

برخورد تند و شدید؛ نسخه قرآن در مواجهه با دشمنان عهد شکن

وسائل ـ آقای امامی با استناد به آیه 12 سوره توبه گفت: خداوند می‌فرماید اگر ائمه کفر سوگند خود را بعد از عهدی که بسته‌اند، بشکنند و در دین شما تمسخر و طعن زنند، در این صورت با آن پیشوایان کفر و ضلالت کارزار کنید؛ بر این اساس با کفار حربی و آن دسته از اهل کتاب که عهد و پیمان خود با مسلمانان را بشکنند، می‌توان برخورد تند و شدید داشت.
گزارش| سبک زندگی اسلامی در برخورد با اهل کتاب
بخش اول؛

گزارش| سبک زندگی اسلامی در برخورد با اهل کتاب

وسائل ـ سید محمد امام تکریم اهل کتاب یکی از توصیه‌های اسلام در برخورد با مخالفان عنوان کرد و گفت: در عهدنامه پیامبر اکرم(ص) با مسیحیان است، حضرت به مسلمانان دستور می‌دهد که به هیچ کدام از مسیحیان نباید زور گفته شود، بلکه بایستی با آنها مدارا شده و آزار و اذیتی به آنها نرسد هر کجا که باشند، معزز و محترم خواهند بود.
در نشست«فرهنگ از دیدگاه مقام معظم رهبری» عنوان شد؛

انسان شناسی؛ پیش‌نیاز ورود به مقوله فرهنگ

وسائل ـ محمد قائمی راد دانشجوی کارشناسی ارشد فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع) گفت: فرهنگ از منظر رهبر معظم انقلاب اهمیت خاصی دارد که ایشان بارها بر آن تاکید کرده اند و آن را هویت یک ملت می‌دانند و همچنین دو تعریف عام و خاص از آن بیان می‌کنند.
گزارش| فقه برای کارآمد شدن باید در ابزار و روش تکامل یابد
نشست علمی«نقد و بررسی سند پایه»؛

گزارش| فقه برای کارآمد شدن باید در ابزار و روش تکامل یابد

وسائل ـ حجت الاسلام صدوق با اشاره به پیوند ناگسستنی جریان فقاهت امروز و گذشته، گفت: فعل آنها در زمان و مکان خودشان درست بوده است اما روش های آن زمان برای همان گذشته کارآمد بوده است و برای زمان حاضر مناسب نیست و امروز نیاز به تکامل ابزار و روش است.
پربازدیدها
پر بحث ها
آخرین اخبار
پرطرفدارها