29 ارديبهشت 1399 : 17:31
دانستنی‌های حقوق؛

جرم‌انگاری انتقال مال غیر در قانون

وسائل ـ انتقال نامشروع و غیرقانونی هر قسم مال متعلق به غیر عیناً یا منفعتاً توسط اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی به دیگری با سوء نیت، سبق تصمیم و تمهید مقدمات قبلی در قالب عقود به منظور به دست آوردن منافع مادی به نحو من غیر حق، انتقال مال غیر نامیده می‌شود.
29 ارديبهشت 1399 : 14:30
فقه مقاومت / ۷

معرفی کتاب | پژوهشی تطبیقی در فقه مقاومت

وسائل ـ کتاب «پژوهشی تطبیقی در فقه مقاومت» نوشته محمد مهدی آصفی افزون بر نظریه پردازی در حوزه فقه شیعی و تبیین دیدگاه فقیهان شیعه در زمینه فقه مقاومت، به نظرات فقیهان مشهور مذاهب چهارگانه اهل سنت (مالکی، حنفی، حنبلی و شافعی) نیز پرداخته است.
26 ارديبهشت 1399 : 18:12
چرا از نهضت فلسطین حمایت می کنیم؟
فقه مقاومت / ۳

چرا از نهضت فلسطین حمایت می کنیم؟

وسائل ـ اصول و قوانین نظام و انقلاب اسلامی، ناشی از آموزه‌های دین مبین اسلام است؛ لذا از بدو شكل‌گیری تاكنون، اهداف خود را منحصر به برپایی حكومت اسلامی در ایران نكرده بلكه خود را موظف به آزادی و بیداری سایر ملل مظلوم جهان و حمایت از حقوق آنان می‌داند.
26 ارديبهشت 1399 : 12:05
اصول و مبانی «فقه مقاومت»
فقه مقاومت / ۲

اصول و مبانی «فقه مقاومت»

وسائل ـ حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملل مظلوم فلسطین و سوریه و عراق از منظر فقهی آیت الله مکارم شیرازی دارای مبنای قرانی و روایی و پشتوانه دلیل عقلی و اجماع فقهای اسلامی است.
10 بهمن 1398 : 17:44
تغییر حکم با تبدل صفات موضوع / با ادعای تعبد فقه را غیر معقول استنباط نکنیم
کارگاه درس خارج فقه بورس / ۶

تغییر حکم با تبدل صفات موضوع / با ادعای تعبد فقه را غیر معقول استنباط نکنیم

وسائل ـ آیت الله علیدوست با بیان تاثیر تبدل آثار موضوع در تغییر حکم شرعی، به کارآمدی و اهمیت اصناف دیه در عصر معصومین(ع) و اختلاف قیمت فاحش میان این اصناف در زمان کنونی اشاره کرد و گفت: نباید با ادعای تعبد فقه را غیر معقول استنباط نکنیم.
06 بهمن 1398 : 16:55
بازدید حجت الاسلام والمسلمین ربانی از وسائل

بازدید حجت الاسلام والمسلمین ربانی از وسائل

وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی امروز با حضور در مؤسسه خبری رسا از پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل نیز بازدید به عمل آورد. در این جلسه ابتدا دکتر داودی سردبیر مجموعه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این پایگاه پرداخت و در پایان رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه توصیه‌ها و پیشنهاداتی را به منظور پیشرفت و نوآوری در عرصه فقه حکومتی بیان کرد.
28 دی 1398 : 12:53
مروری بر زندگانی آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی؛

از «فتوا به حرمت مطلق موسیقی» تا «برگزیده کتاب سال ایران»

وسائل ـ حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی موسیقی را مطلقاً حرام می‌داند و حضور ورزشکاران زن را نیز مایه شرمساری اعلام کرده است. ایشان منتقد جدی فلسفه و عرفان است و خواندن آن را نیز حرام می‌داند.
۴