vasael.ir

31 شهريور 1395 : 17:27
عضو شورای تحول علوم انسانی:

وجوب تجهیز رسانه مانند وجوب کسب استطاعت نظامی برای دفاع است

پایگاه وسایل ـ استاد اکبری با بیان این که امروزه حدود 500 سؤال رسانه ای ما نیاز به پاسخ فقهی دارد، گفت: فقه رسانه باید هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین المللی به رسانه های اسلامی رویکرد و راهکار بدهد و آینده را پیش بینی کند.
13 خرداد 1395 : 14:12
در سومین جلسه فقه رسانه مطرح شد؛

اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفان شرعی فقه رسانه

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ دکتر اکبری به بررسی مقدمات و اهداف فقه رسانه پرداخت و گفت: موضوع فقه رسانه، رفتارهای جوارحی و افعال بیرونی انسان و همچنین احکام جوانحی و قلبی افراد است؛ از این‌رو تمام احکام وضعی که برای افراد حقیقی در فقه وجود دارد، برای اشخاص حقوقی نیز لحاظ شده است.
01 خرداد 1395 : 16:20
در دومین جلسه دوره آموزشی فقه رسانه مطرح شد؛

هنوز موضوعات کلان فقه رسانه بررسی نشده است

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ کارشناس رسانه با بیان این که تاکنون موضوعات کلان فقه رسانه و بازیگری در حوزه‌­های علمیه مورد بررسی قرار نگرفته است، گفت: زمانی پاسخ به مباحث خرد و جزئیات در رسانه جایز است که موضوعات کلی از منظر شرعی و فقهی تبیین شده باشد و متأسفانه این موضوعات نفیا و اثباتا تاکنون در حوزه‌­های علمیه مطرح نشده است.
24 ارديبهشت 1395 : 18:26
جلسه اول نشست فقه رسانه استاد کمال اکبری؛

مبنای فقه رسانه بر اساس فقه جواهری استوار است

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ استاد حوزوی امور رسانه با بیان این که روش و مبنای فقه رسانه بر اساس فقه جواهری استوار شده است، گفت: فقهیان تقسیم‌های درون فقهی مختلفی همچون احکام عبادات، معاملات را ارائه کرده‌اند بنابراین لازم است که جایابی مناسبی برای علم رسانه در فقه شود تا بتوانیم به گونه دقیق این مباحث را بررسی کنیم.
آخرین اخبار