vasael.ir

فقه اقتصاد و حقوق
نقد و بررسی فقهی بازاریابی شبکه ای| بخش سوم

نشست تخصصی| موضوع شناسی بازاریابی هرمی و شبکه ای برای تشخیص فتواها نیاز است

مؤلف کتاب فقه و بازاریابی چند سطحی گفت: اگر در بازاریابی شبکه ای اصالت الفساد، بطلان عقل، نفی سبییل وتضاد با سیره عقلا و شباهت داشتن به بخت و قمار صورت گیرد، این بازاریابی با اشکالات فقهی مواجه است.
نشست تخصصی|بازاریابی شبکه ای، نیازها و ضرورت ها

نشست تخصصی|بازاریابی شبکه ای، نیازها و ضرورت ها

وسائل- کارشناس کسب و کار‌های مجازی سازمان صنعت و معدن و تجارت گفت: نمی‌توان نسبت به این امر بی اعتنا بود که درهر پدیده ای، انحرافاتی وجود دارد و در بحث بازاریابی شبکه‌ای که پدیده نوظهوری بود این امر قابل پیش بینی بود که حجم بسیاری از شکایت پرونده‌ها وجود داشت و نشان دهنده انحرافات بود.

از «روش استنباط احکام فقهی» تا «بانکداری اسلامی» در ۲۵مین شماره فصلنامه صدرا

وسائل - بیست‌وپنجمین شماره فصلنامه تخصصی علوم انسانی اسلامی صدرا با پرونده‌های ویژه‌ای چون «بانکداری اسلامی»، «روش استنباط احکام فقهی»، «درآمدی بر مناسبات سنت اسلامی و علوم اجتماعی اسلامی» و «فلسفه علم در ایران» همراه با آثار و گفتاری از شخصیت‌‌ها و فرهیختگان مطرح حوزه و دانشگاه چاپ و منتشر شد.
ناسازگاری بانکداری بدون ربای کنونی با حقوق شهروندی

ناسازگاری بانکداری بدون ربای کنونی با حقوق شهروندی

وسائل ــ مدیرگروه فقه اقتصادی مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) اظهار کرد: وقتی نظام بانکداری اسلامی را تأمین‌کننده حقوق شهرندی تعریف کنیم قطعاً به این نتیجه می‌رسیم که بانکداری بدون ربای کنونی در کشور ما هیچ سازگاری با حقوق شهروندی ندارد؛ چراکه شاهد چنین سطحی از تورم است و می‌توانیم این استدلال را بپذیریم که تورم که محصول نظام بانکی ناکارآمد است ضرر بزرگی را به جامعه وارد می‏ کند.
نشست تخصصی| بررسی معاملات سه گانه بازاریابی شبکه‌ای از منظر فقهی

نشست تخصصی| بررسی معاملات سه گانه بازاریابی شبکه‌ای از منظر فقهی

وسائل- حجت الاسلام عبادی در نشست «نقد و بررسی فقهی بازاریابی شبکه ای» گفت: مباحث فقهی این شرکت‌ها به خرید‌های آنان و پورسانتی که شرکت به افراد و زیر مجموعه می‌دهد، برمی گردد و ازطرفی معاملات سه گانه آن‌ها در مباحث فقهی جای بررسی دارد.
اوقات شرعی
۲۸ / ۰۸ /۱۳۹۷
قم
اذان صبح
۰۵:۱۶:۰۳
طلوع افتاب
۰۶:۴۳:۳۹
اذان ظهر
۱۱:۵۲:۲۲
غروب آفتاب
۱۶:۵۹:۳۴
اذان مغرب
۱۷:۱۷:۴۵