vasael.ir

زبان گنگ عرفانی دلیل عدم آشنایی جوانان با معنویت است
بخش اول / در نشست علمی تبیین شد؛

زبان گنگ عرفانی دلیل عدم آشنایی جوانان با معنویت است

وسائل ـ عضو هیأت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی اظهار داشت: برای اینکه معنویت بومی اسلامی رشد پیدا کند باید معنویت در سطح گفتمان و با شاخصه‌های زبانی «خاص خود» در جامعه مطرح شود. اینکه امروزه جوان‌ها با زبان معنویت آشنا نیستند و اینکه پیرامون معنویت گرایی اسلامی گروهی شکل نمی‌گیرد بدین خاطر است که زبانی که در معنویت به کار می‌رود زبان گنگ عرفانی است.
ابهام فقهی در روابط بین‌الملل نداریم / مهم‌ترین چالش دولت‌سازی در ایران
در نشست «ظرفیت‌های فقه در روابط بین‌الملل» بیان شد؛

ابهام فقهی در روابط بین‌الملل نداریم / مهم‌ترین چالش دولت‌سازی در ایران

وسائل ـ استاد حوزه علمیه در نشست «ظرفیت‌های فقه در روابط بین‌الملل» گفت: آنچه انقلاب اسلامی را به تعبیر رهبری ماندگار کرده است فطرت‌پذیری شعار‌های انقلاب اسلامی و انعطاف در عمل و ثبات در ارزش‌های دینی است؛ این در حالی است که حتی کشور‌های پیشرفته مانند ژاپن و آلمان هم نمی‌توانند سیاست‌های مستقل خود را دنبال کنند، همان طور که در قضایای برجام هم اروپا به هیچ عنوان نتوانست آمریکا را محکوم کند؛ گرچه گفتند که کار آمریکا اشتباه بود.
چگونگی نفوذ غرب در کشورهای اسلامی

چگونگی نفوذ غرب در کشورهای اسلامی

وسائل ـ نشست «الگوها و فرآیندهای استیلای تمدنی جهان غرب بر مصر و ایران با نگاهی به آینده» به همت گروه مطالعات انقلاب اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و با همکاری دانشگاه امام حسین علیه‌السلام برگزار شد.
معرفی کتاب | حکمت حکومت

معرفی کتاب | حکمت حکومت

وسائل ـ مجموعه گفتار‌های «حکمت حکومت» در امتداد مجموعه گفتار‌های «ولایت الهیه» و «حکمت تاریخ» قرار دارد و یکی از حلقه‌های مهم منظومه فکری آیت الله سید محمد مهدی میرباقری محسوب می‌شود.
دانشیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

ذات‌گرایی جدید؛ ایده‌ای نو و واقع‌گرایانه در تحول علوم انسانی

وسائل _ دکتر ابراهیم دادجو گفت: ذات‌گرایی جدید صورت پیشرفته ذات‌گرایی قدیم و ذات‌گرایی در فلسفه اسلامی است. ذات‌گرایی جدید و به ‌ویژه تحلیل، نقد و بازسازی آن می‎تواند به فلسفه اسلامی پویا و امروزین رهمنون شود
نهی از منکر؛ لازمه اجتماعیِ ایمان به خدا

نهی از منکر؛ لازمه اجتماعیِ ایمان به خدا

وسائل ـ عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی با موضوع «نهی از منکر؛ لازمه اجتماعیِ ایمان به خدا» به تبیین ایمان، آثار آن در جامعه، بحث حفظ نظام اسلامی، موضوع مؤمن حقیقی و حقوقی، وظایف مسؤولان در قبال مردم پرداخته و لازمه مؤمن حقوقی و ایمان یک مسؤول در نظام اسلامی را دوری از بی عدالتی؛ بی عفتی؛ اختلاس، زد و بند‌های اداری، حاکمیت روابط بر ضوابط، ویژه خواری؛ نادیده گرفتن تعارض منافع در انتصابها، بدعهدی و بدقولی‌های دوران انتخابات؛ بدبین سازی مردم به اصل نظام اسلامی و… خوانده است.
پربازدیدها
پر بحث ها
آخرین اخبار
پرطرفدارها