vasael.ir

19 خرداد 1396 : 20:36
خارج فقه فناوری های نوین استاد شهریاری/ جلسه 44

اهمیت مضاعف دفاع الکترونیکی در سطوح ملی

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در چهل و چهارمین جلسه درس خارج فقه فناوری های نوین گفت: گاهی افرادی برای پایگاه وسائل ـ حجت الاسلام شهریاری: این که خلل و فرج امنیتی یک سیستم یا سامانه یا نرم افزار یا شبکه یا وبگاه را استخراج کنند، اقدام به هک می کنند تا مشکلات امنیتی را بیابند و آنها را برطرف کنند یا به ذی نفعان تذکراتی بدهند و اقداماتی را توصیه کنند که به این نوع هکرها، که کارهای اخلاقی و مثبت انجام می دهند هکر کلاه سفید یا هکر اخلاقی گویند
14 خرداد 1396 : 19:25
خارج فقه فناوری های نوین استاد شهریاری/ جلسه 42

اهمیت مساله سرقت نرم افزار و مالکیت معنوی در دنیای امروز

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در چهل و دومین جلسه درس خارج فقه فناوری های نوین گفت: در مساله سرقت های متعدد از کارت پول اگر حرز را بشکند و بار اول کمتر از مقدار نصاب بدزدد و بار دوم برگردد و در مجموع عرفاً یک سرقت حساب شود، دستش قطع می شود ولی اگرعرفاً دو سرقت حساب شود ادله اثبات قطع دست از آن خارج است.
24 اسفند 1395 : 12:12
فقه فناوری استاد شهریاری/ جلسه 37

ملاک در حد سرقت اخراج از منزل است نه اخراج از حرز

پایگاه وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در سی و هفتمین جلسه درس خارج فقه فناوری اطلاعات گفت: در سرقت مشترک از حرز، دزدی که نفر اول است کالای دزدی را روی در یا درون حفره شکاف دیوار بگذارد و نفر دوم آن را بردارد چهار قول وجود دارد که با بررسی آن نظر حق را بیان می کنیم.
01 اسفند 1395 : 11:33
خارج فقه فناوری استاد شهریاری/ جلسه 35

تبیین حکم مشارکت در سرقت از کارت های بانکی

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در سی و پنجمین جلسه درس خارج فقه فناوری اطلاعات گفت: اگر فرد اول صرفاً پولی بابت کشف رمز گرفته باشد یا آن را مجاناً در اختیار سارق دوم از این جهت، حدّ سرقت در مورد او جاری نیست و صرفاً تعزیر می شود.
23 بهمن 1395 : 12:26
خارج فقه فناوری استاد شهریاری/ جلسه 33

بررسی نصاب قطع دست در سرقت از کارتهای بانکی و الکترونیکی

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در سی و سومین جلسه درس خارج فقه فناوری اطلاعات گفت: بدون شک اگر سارق فقط کارت بانکی و رمز را بدزدد حد بر او جاری نیست چون مال مسروقه به اندازه نصاب نیست.
20 بهمن 1395 : 13:19
خارج فقه فناوری استاد شهریاری/ جلسه 32

جمع بندی معیار نهایی ارزش مال مسروقه جهت اجرای حد سرقت

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در سی و دومین جلسه درس خارج فقه فناوری اطلاعات گفت: روایات باب حد سرقت با هم متعارضند و راه حلی برای رفع تعارض و ترجیح یک دسته از آنها بر دسته دیگر یافت نشد.
03 بهمن 1395 : 11:41
خارج فقه فناوری استاد شهریاری/ جلسه 31

بررسی روایات اهل سنت در مورد حد سرقت

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در سی و یکمین جلسه درس خارج فقه فناوری اطلاعات گفت: در مساله حد سرقت با بررسی ادله و روایات قائل به نصاب ثلث دینار می شویم که نظر آقای فیاض نیز چنین بود اما دلیل ما در این مساله احتیاط است نه آنچه ایشان بیان کردند.
19 دی 1395 : 09:02
خارج فقه فناوری استاد شهریاری/ جلسه 29

بررسی تاریخی و نقد نظریه مرحوم محقق اردبیلی

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در بیست و نهمین جلسه درس خارج فقه فناوری اطلاعات گفت: واقعیت این است که زمان امامت امام باقر علیه السلام مقارن با زمان ثبات حکومت خلفای بنی امیه بوده و لااقل بخشی از زمان امامت امام صادق علیه السلام مقارن با زمان تبدل خلافت و بی ثباتی حکومت و هرج و مرج اجتماعی بوده و این عکس چیزی است که محقق اردبیلی ادعا کرده است.
18 دی 1395 : 13:57
خارج فقه فناوری استاد شهریاری/ جلسه 28

باید به دنبال ملاک درست حد سرقت در زمان ائمه باشیم

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در بیست و هشتمین جلسه درس خارج فقه فناوری اطلاعات گفت: صاحب جواهر معتقد است که روایات ثلث دینار را باید طرح کرد چون کسی به آن عمل نکرده است و به خاطر شهرت قائل به اخذ روایات ربع دینار است.
25 آذر 1395 : 13:09
خارج فقه فناوری استاد شهریاری/ جلسه 26

ضرورت بررسی تضارب آراء در نصاب حد سرقت

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در بیست و ششمین جلسه درس خارج فقه فناوری اطلاعات گفت: شیخ طوسی با بررسی هر سه دسته از روایات باب نصاب حد سرقت قول به ربع دینار را تقویت کرده است که بررسی های دقیقی در این باب لازم است تا تضارب آراء فقها فهمیده شود.
۱
آخرین اخبار