vasael.ir

فقه الاجتماع|«ایجاد و ارتقاء منزلت اجتماعی» یکی از موضوعات مهم فقه الاجتماع است
درس خارج فقه الاجتماع / 102

فقه الاجتماع|«ایجاد و ارتقاء منزلت اجتماعی» یکی از موضوعات مهم فقه الاجتماع است

وسائل ـ آیت الله مبلغی موضوع «ایجاد و ارتقاء منزلت اجتماعی» را اولین موضوع فقهی استخراج شده از متون جامعه‌شناسی دانست و گفت: ایجاد و ارتقاء نوعی فعل است که می‌تواند موضوع فقه قرار گیرد و ما می‌توانیم این موضوع را از جامعه‌شناسی به فقه منتقل کنیم و این پروسه با کشف افعال پیرامون این موضوع و با نگاه به وضعیت منزلت و با لحاظ محتوای علمی برگرفته از جامعه‌شناسی امکان دارد.
یادداشت| حقوق خانواده در قرآن و چند شبهه

یادداشت| حقوق خانواده در قرآن و چند شبهه

وسائل ـ عضو هیأت علمی گروه قرآن‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در جدیدترین یادداشت خود به حقوق خانواده در قرآن پرداخت است و در این باره می‌نویسد: مهمترین رکن در نظام خانواده پدر و مادر، و زن و شوهر و فرزندان است که هرکدام از حقوق ویژه ای در ارتباط با یکدیگر برخوردار هستند، رعایت این حقوق، رشته های پربار نظام خانواده را مستحکم می‌سازد.
عقلانیت اسلامی آزادی لیبرالیسم را ضد آزادی می‌داند
رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده:

عقلانیت اسلامی آزادی لیبرالیسم را ضد آزادی می‌داند

وسائل- رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده گفت: باید بررسی شود که لیبرالیست‌ چه نگاهی به انسان و ارزش‌های اخلاقی دارد که از دل لیبرالیسم آزادی به معنای امروز یعنی اباحه گری پیش می‌آید، و عقلانیت اسلامی چیست که آزادی به معنای لیبرالیستی را ضد آزادی تفسیر می‌کند.
رسانه ملی باید همچون مجتهد متجزی فعالیت کند/ رسانه به جامعه هویت می‌دهد
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رهنمایی:

رسانه ملی باید همچون مجتهد متجزی فعالیت کند/ رسانه به جامعه هویت می‌دهد

وسائل- عضو هیئت‌علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: دو نگاه برای رسانه قابل تصور است، نگاه ابزاری و نگاه محتوایی؛ نگاه مطلوب، نگاه محتوایی است و اگر ما در رسانه ملی اخلاق را در نظر نگیریم، نمی‌توانیم اخلاق را به جامعه القا کنیم.
آیت الله اعرافی/ 26

فقه تربیت| نگاه دین در تشابهات و تفاوت‌های افراد انسان

وسائل ـ آیت الله اعرافی در بیست و ششمین جلسه درس خارج فقه تربیت گفت: تفاوت‌هایی فردی که گفته می‌شود در واقع مقصود تفاوت‌های صنفی است و تفاوت‌های ذاتی شخص بالذات به مفهوم فلسفی نیست و تفاوت‌های صنفی غالباً در قالب تفاوت گروهی قرار می‌گیرد، یعنی با وجه مشابهت جمعی می‌شود آن‌ها را از دیگران جدا کرد که می‌تواند گروه‌های بزرگ یا گروه‌های متوسط یا گروه‌های کوچک باشد.

معرفی کتاب| سبک زندگی اسلامی

وسائل ـ سبک زندگی معنایی است که از به هم تنیدگی و پیوند و نظام وارگی و شبکه ای بودن عوامل متعددی که در شیوه های زندگی یا اقلیم های زیستن انسان تأثیر می گذارند، به وجود آمده است.
رئیس دانشکده اهل بیت اصفهان؛

نشست علمی | تساوی حقوق زن و مرد، ادعای دروغ فمینیسم

وسائل- در شرایط فعلی دختران ما دچار مشکل هویتی شده اند وآنان برای اثبات جایگاه خود همانند پسران شده اند در حالی که این گونه در نقش دیگری فرو رفتن به نفع دختران نیست چرا که آنان حماسه سازی جنس خودشان را باید مطرح کنند نه اینکه از حماسه مردان الگو بگیرند و آن چیزی که هویت جنسی را جایگاه می دهد همان خصوصیات زنانگی می باشد که در آن ها لحاظ می شود.

کرسی ترویجی| «والدگری ادراک شده پدر و نقش جنسیتی در نوجوانان پسر: تاثیر واسطه‌ای دلبستگی به پدر»

وسائل _ کرسی ترویجی «والدگری ادراک شده پدر و نقش جنسیتی در نوجوانان پسر: تاثیر واسطه‌ای دلبستگی به پدر» با ارائه جناب آقای دکتر مبین صالحی، در تاریخ پنج‌شنبه 1 مردادماه، ساعت 14، در مرکز تحقیقات زن و خانواده برگزار شد.
محمدحسین ملامیرزائی

حجاب زنان، مسئله‌ای مردانه

وسائل _ براساس آیات و روایات، باید مخاطب اصلی در مقولۀ عفاف پوششی و رفتاریِ زنان و دختران، مردان باشند و این مردانند که باید در قبال کیفیت پوشش زنان و میزان عفاف رفتاریشان پاسخ‌گو باشند. مردان به عنوان مسئول و سرپرست خانواده، باید نقش مدیریتی و مطالبه‌گری نسبت به کیفیت عفاف افراد خانواده داشته باشند.
پربازدیدها
پر بحث ها
آخرین اخبار
پرطرفدارها