vasael.ir

11 ارديبهشت 1395 : 11:03
استاد زیبایی نژاد؛ زن و خانواده با رویکرد فقه حکومتی/ 2

از ابزار دنیای مدرن نمی توان برای تحقق حاکمیت الهی استفاده حداکثری کرد

پایگاه اطلاع رسانی وسائل ـ استاد زیبایی نژاد در درس "رویکرد حاکمیتی به فقه با تأکید بر موضوع زن و خانواده" فرهنگ سازی در حوزه مباحات، جلوگیری از تاثیر فرهنگ وارداتی بر مصرف گرایی، ترویج اخلاق مداری و همبستگی اجتماعی را از موارد لزوم مداخله حکومت در امر فرهنگ دانست و گفت: برای تحقق حاکمیت الهی نمی توان از ابزار دنیای مدرن که در صدد به حاشیه بردن معنویت است، استفاده حداکثری کرد.
09 ارديبهشت 1395 : 11:33
استاد زیبایی نژاد/ زن و خانواده با رویکرد فقه حکومتی(1)؛

حاکمیت جهت تقویت پیوند های اجتماعی، باید مداخله قاعده مند داشته باشد

پایگاه اطلاع رسانی وسائل- حجت الاسلام و المسلمین، دکتر محمد رضا زیبایی نژاد، در جلسه‌ی اول درس: (رویکرد حاکمیتی به فقه با تأکید بر موضوع زن و خانواده) ، به تبیین سؤالات و مشکلات حاکم بر نگاه فقیه و عدم توجه فقیه به نگاه درجه دوم، نحوه‌ی مداخلات فردی و حاکمیتی، که از جمله چالشهای فقه در عصر جدید است پرداخت.
16 بهمن 1394 : 23:41
رویکرد حاکمیتی به فقه، با تأکید بر مباحث زن و خانواده/ 4

حوزه حکم حکومتی، کل عرصه اجتماعی است- حکم حکومتی، دستور ایجاد یک حکم شرعی از ناحیه حاکم شرع است و نه خداوند

پایگاه اطلاع رسانی وسائل- چهارمین جلسه از درس خارج رویکرد حاکمیتی به فقه، با تأکید بر مباحث زن و خانواده، در مرکز تحقیقات زن و خانواده برگذار شد. در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین زیبایی نژاد، ریاست مرکز تحقیقات زن و خانواده، با حضور دانش پژوهان دوره طرح مدرس، به تبیین تعاریف حکم حکومتی با رویکردهای مختلف،‌ تفاوت فقه حکومتی با حکم حکومتی، مصلحت و تقسیمات آن و برخی از تکالیف حکومت اسلامی پرداخت.
آخرین اخبار