vasael.ir

کد خبر: ۱۵۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲ - 04 December 2019
اعتراض آیت الله نوری همدانی به طرح مجلس؛

طرح جدید بانکداری به ربا رسمیت می بخشد / حوزه با طرح مجلس مخالف است

وسائل ـ حضرت آیت الله نوری همدانی با انتقاد از طرح جدید مجلس در زمینه بانکداری، حوزه را مخالف این طرح دانست و تأکید کرد که این طرح به رباخواری بانکها رسمیت می‌بخشد.

به گزارش وسائل، حضرت آیت الله حسین نوریطرح جدید بانکداری به ربا رسمیت می بخشد / حوزه با طرح مجلس مخالف است همدانی امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با انتقاد از طرح جدید مجلس درباره بانکداری گفت: طرحی در مجلس وجود دارد که به رباخواری به عنوان قرض رسمیت می بخشد.

وی افزود: پول گرفتن برای تأخیر در ادای دین نوعی رباخواری است و ربا از گناهان بزرگ محسوب می شود که قرآن کریم بارها نسبت به آن هشدار داده است.

حضرت آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: متأسفانه روند بانک ها اصلاح نشده است و بانکها پولی که به عنوان قرض می دهند در ابتدا سودی بر می دارند که رباست و در ادامه تأخیر در ادای دین را به صورت روز شمار حساب می کنند و ربا چند برابر می شود، حال می خواهند این موضوع را رسمیت ببخشند.

وی ادامه داد: تاکنون نامه های زیادی در این زمینه برای ما نوشته شده است، فردی بوده که مثلا 200 میلیون تومان قرض گرفته اما بعد از مدتی به میلیارد تبدیل شده است، امیرمؤمنان فرمود اگر خداوند بخواهد برای هر قومی هلاکت اقتصادی به وجود آورد ربا را ظاهر می کند.

این مرجع تقلید تأکید کرد: حوزه علمیه با این طرح مخالف است و نظر کسانی که این طرح را به مجلس برده اند حجت نیست، این طرح ربا را رسمی می کند و حوزه در این زمینه ساکت نخواهد بود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر اهتمام حوزه به نهج البلاغه عنوان کرد: بعد از قرآن کتابی به جامعیت نهج البلاغه نداریم و باید در حوزه به آن توجه لازم را داشته باشیم

وی یکی از معجزات امیرمؤمنان را خطبه ها و کلمات ایشان دانست و ابراز داشت: امروز بدخواهان بیان می کنند که شیعه نهج البلاغه را درست کرده اما علامه امینی خطبه شقشقیه را از 26 کتاب اهل سنت نقل می کند که قبل از تولد سید رضی نقل کرده بودند./908/241/ح

 

منبع: رسا

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار
اوقات شرعی
۲۲ / ۰۴ /۱۳۹۹
قم
اذان صبح
۰۴:۲۰:۰۳
طلوع افتاب
۰۶:۰۳:۱۰
اذان ظهر
۱۳:۱۲:۴۵
غروب آفتاب
۲۰:۲۰:۵۱
اذان مغرب
۲۰:۴۰:۰۶