vasael.ir

کد خبر: ۱۵۲۱۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸ - 09 November 2019
در دیدار با رئیس دفتر حضرت آیت الله یعقوبی مطرح شد؛

اهتمام آیت الله یعقوبی به مباحث مرتبط با فقه حکومتی

وسائل ـ حجت الاسلام شیخ یقظان الخزاعی ضمن تأکید بر اهتمام حضرت آیت الله یعقوبی نسبت به مسائل مرتبط با فقه حکومتی، گفت: ایشان تألیفات و آثاری در زمینه‌های ولایت فقیه، مسائل سیاسی و اجتماعی دارد.

به گزارش خبرنگار وسائل، حجت الاسلام شیخ یقظان الخزاعیتیتر رئیس دفتر حضرت آیت الله محمد یعقوبی از مراجع عظام نجف اشرف، ظهر امروز از پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل بازدید کرد.

در ابتدای این دیدار دکتر علیرضا داودی سردبیر مجموعه ضمن معرفی مجموعه فعالیت‌های پایگاه وسائل، گفت: یکی از دغدغه ما این است که بتوانیم با حوزه علمیه نجف ارتباط برقرار کنیم و بتوانیم آراء و آثار علما و اساتید برجسته نجف که مرتبط با مباحث فقه حکومتی است را منتشر کنیم.

حجت الاسلام یقظان الخزاعی گفت: حضرت آیت الله یعقوبی دیدگاهی انقلابی دارند و برخی از فعالیت‌های علمی ایشان در زمینه تبیین بحث «ولایت فقیه» بوده است. ایشان دانشگاه شهید صدر را با 22 رشته تحصیلی و دانشگاه الزهرا(س) را با 17 رشته برای بانوان تأسیس کرده است.

وی موضوع درس خارج فقه آیت الله یعقوبی را مباحث اختلافی میان علما عنوان کرد و بیان داشت: نظر ایشان این است که مباحثی که در آن علما اتفاق نظر دارند نیاز چندانی به بحث و بررسی ندارد؛ به همین دلیل مباحث اختلافی را مطرح می‌کنند تا در ضمن آن دیدگاه‌های تازه‌ای را ارائه دهد.

رئیس دفتر حضرت آیت الله یعقوبی تأسیس مؤسسه ارتباطات دینی را یکی دیگر از فعالیت‌های مهم این مرجع تقلید دانست و گفت: این مؤسسه اهدافی شبیه بحث وحدت حوزه و دانشگاه در ایران را دنبال می‌کند که در 15 استان فعالیت دارد.

حجت الاسلام یقظان الخزاعی خاطرنشان کرد: آیت الله یعقوبی حدود 70 کتاب را تألیف کرده اند که در آنها به موضوعات مختلفی همچون مباحث سیاسی، اجتماعی و تفسیر قرآن پرداخته است. کتاب «گفتمان عصر» مجموعه 12 جلدی است که شامل بیانیه‌های صادر شده از سوی ایشان است، مسائلی که ایشان لازم دانسته اند در آن زمینه‌ها ورود پیدا کنند./241/241/ح

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نظرسنجی
مهمترین راهکار تقویت فقه حکومتی در حوزه علمیه چیست؟
سیاست گذاری کلان مسئولان حوزه علمیه
راه اندازی کرسی های درس و بحث از سوی اساتید و فضلا
تقویت پژوهشگاه ها و مراکز علمی
آموزش مبانی و اصول فقه حکومتی در سطوح مختلف حوزه
اوقات شرعی
۲۱ / ۰۴ /۱۳۹۹
قم
اذان صبح
۰۴:۱۹:۱۱
طلوع افتاب
۰۶:۰۲:۳۴
اذان ظهر
۱۳:۱۲:۳۸
غروب آفتاب
۲۰:۲۱:۱۳
اذان مغرب
۲۰:۴۰:۳۰