vasael.ir

کد خبر: ۱۴۸۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸ - 07 October 2019

روان‌شناسی در قرآن؛ بنیان‌ها و کاربردها منتشر شد

وسائل ـ روان‌شناسی در قرآن؛ بنیان‌ها و کاربردها تألیف محمد کاویانی آرانی اخیرا به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.

به گزارش وسائل، کتاب روان‌شناسی در قرآن؛ بنیان‌هاروان‌شناسی در قرآن؛ بنیان‌ها و کاربردها منتشر شد و کاربردها تألیف حجت الاسلام محمد کاویانی آرانی اخیرا به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.

کتاب حاضر، در کنار کتاب «روانشناسی در قرآن، مفاهیم و موزه ها» هویت کامل تر خود را می یابد؛ در فصول نه گانه آن کتاب، به تعدادی از مباحث روانشناسی، مثل احساس و ادراک، رشد، انگیزش، اجتماعی، سلامت روانی و روانشناسی مثبت، با رویکرد قرآنی، به تفصیل پرداخته شد.

در فصول هفت گانه این کتاب نیز به مباحثی مثل «عواطف و هیجانات»، «یادگیری و تغییر رفتار»، «ناخودآگاه»، «شخصیت، مباحث بنیادین»، «شخصیت، مباحث کاربردی»، «سنجش روانشناختی»، و «روانشناسی تفاوت ها» پرداخته شده است. اگرچه به تناسبِ فضای دانشجوئی و اخذ بازخورد از کتاب اول، از حجم و تعداد آیات در این کتاب کاسته شده است، لکن رویکرد کلی حاکم بر این دو کتاب، رویکرد قرآنی است.

بدیهی است که معرفی چارچوب ها و اسکلت اولیه «روانشناسی قرآنی» به عنوان یک مکتب روانشناختی، و تعیین مسیر پژوهش ها و آموزش های لازم، در دو کتاب کم حجم، آنهم با ملاحظات دانشجوئی، ممکن نیست، لکن اینها قدم های اولیه ای است که در کنار تلاش های بسیار ارزشمندِ محققان و مولفان دیگر، در این مسیر برداشته می شود.

کتاب روان‌شناسی در قرآن؛ بنیان‌ها و کاربردها تألیف حجت الاسلام والمسلمین محمد کاویانی آرانی اخیرا به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در ۲۴۸ صفحه به بهای ۲۱۰۰۰۰ ریال منتشر شد./908/422/ح

 

منبع: مهر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
پر بحث ها
آخرین اخبار
پرطرفدارها
اوقات شرعی
۰۴ / ۱۱ /۱۳۹۸
قم
اذان صبح
۰۵:۴۲:۳۲
طلوع افتاب
۰۷:۱۰:۰۱
اذان ظهر
۱۲:۱۹:۰۲
غروب آفتاب
۱۷:۲۷:۱۰
اذان مغرب
۱۷:۴۵:۱۹