vasael.ir

کد خبر: ۱۴۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱ - 04 September 2019

معرفی کتاب | خشمت را قورت بده

وسائل ـ مخاطبانی که قصد تغییر سبک زندگی و مقابله با خشم دارند، این کتاب بسیار مفید و موثر است چراکه در آن سعی شده با نگاه علمی و دینی، علل و آثار و راه‌کارهای پیش‌گیرانه و کنترلی در زمینه خشم تبیین شود.

به گزارش خبرنگار وسائل، این کتاب از سری کتب معرفی کتاب| خشمت را قورت بدهمدیریت مشاوره موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) است که در واقع مهارت مدیریت خشم با نگاهی به منابع اسلامی و روانشناختی در آن ارائه می‌شود.

کتاب خشمت را قورت بده در قالب سه فصل تهیه و تنظیم شده است و در فصل نخست آن به تعریف خشم،‌ تفاوت خشم با پرخاشگری و اهمیت مهار خشم پرداخته می‌شود.

فصل دوم این کتاب انواع، علل و پیامدهای خشم را بیان می‌کند و در این حوزه به خشم سالم و ناسالم اشاره می‌شود و در این فصل علل بروز خشم و آثار و پیامدهای خشم در فکر، ذهن و رفتار انسان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

راهکارهای پیشگیرانه مانند مهارت حل مسئله، ‌مهارت ابراز وجود، عزت نفس، ورزش و حلم و بردباری از جمله مباحثی است که در این فصل مطرح شده است.

راهکارهای مقابله با خشم به صورت جزئی و همراه ریزموضوعات در این کتاب ارائه می‌شود و در نهایت ارزیابی خشم موضوع پایانی است که به آن پرداخته می‌شود.

خشم یکی از نیازهای حیاتی وجود انسان بوده و نعمت الهی محسوب می‌شود زیرا به وسیله آن می‌توانیم از باورها، فرهنگ و حقوق خود دفاع کنیم.

خشم مانند گلوله برفی است که اگر جلوی آن را بگیریم، تنها در حد گلوله است و اگر رها شود بهمن می‌شود، به این دلیل در متون دینی خشم کنترل نشده نکوهش شده و از آن به عنوان کلید همه بدی‌ها یاد شده است.

آغاز خشم دیوانگی و آخرش پشیمانی است و در این کتاب مخاطب می‌تواند به صورت کاربردی با علل و عوامل، آثار و پیامدها، راهکارهای پیشگیری و کنترل خشم در قالب مباحث روانشناسی با استفاده از آیات و روایات آشنا شود.

کتاب در قالب سه فصل با محوریت مهارت مدیریت خشم، با رویکرد اسلامی و روان‏شناختی تألیف شده است. مؤلف، فصل اول را به بیان کلیاتی همچون تعریف خشم، اهمیت مهار آن و تفاوت خشم و پرخاشگری اختصاص داده است. تفاوتی که وی از خشم و پرخاشگری مطرح کرده است، به مخاطب کمک می‌کند تا بفهمد که خشم یک واکنش هیجانی است و پرخاشگری نوعی واکنش رفتاری.

مؤلف برخی راهکارهای پیش‌گیرانه همچون آموختن مهارت حل مسئه را ارایه کرده است. فرد با وجود این مهارت می‌تواند، با مشکلات و چالش‌های زندگی، ‌خلاقانه روبه‌رو شود و در جهت حل آن، بهترین تصمیمات را بگیرد. مؤلف همچنین به ارایه راهکارهای شناختی، همچون ذهن‌گردانی و مقابله با افکار منفی و… و راه‌حل‌هایی همچون آرام‌سازی نیز پرداخته است.

کتاب «خشمت را قورت بده» توسط محمد جعفری تالیف شده است که با تیراژ 3 هزار عدد و قیمت هزار و 500 تومان در آینده‌ای نزدیک وارد بازار نشر می‌شود./602/422/ح

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
پر بحث ها
آخرین اخبار
پرطرفدارها
اوقات شرعی
۰۱ / ۱۱ /۱۳۹۸
قم
اذان صبح
۰۵:۴۳:۲۹
طلوع افتاب
۰۷:۱۱:۲۳
اذان ظهر
۱۲:۱۸:۱۴
غروب آفتاب
۱۷:۲۴:۱۱
اذان مغرب
۱۷:۴۲:۲۷