vasael.ir

کد خبر: ۱۴۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶ - 15 August 2019

تلقیح مصنوعی در آینه فقه

وسائل ـ پنجمین کتاب از مجموعه مسائل مستحدثه پزشکی با عنوان "تلقیح مصنوعی در آینه فقه" به نگارش حجت الاسلام والمسلمین سید محسن مرتضوی از اعضای هیئت علمی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان به چاپ رسید.
به گزارش وسائل، کتاب «تلقیح مصنوعی در آینه فقه»تلقیح مصنوعی در آینه فقه از مجموعه مسائل مستحدثه پزشکی، به نگارش حجت الاسلام والمسلمین سید محسن مرتضوی از اعضای هیئت علمی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش این حوزه به چاپ رسید.

تلقیح مصنوعی از مشغولیت‌های جدید دانش بشری و از مسائل مستحدثۀ فقه اسلامی می‌باشد، چراکه ناباروری همواره، چون رنج و گرفتاری در زندگى انسان‌ها جلوه کرده و مایۀ نگرانی آن‌ها بوده است.

امروزه تلقیح مصنوعى و روش‌های نوین باروری، از رایج‌ترین روش‌ها برای درمان ناباروری هستند و به همین دلیل بحث همه‌جانبه، موضوع‌شناسى و بررسى احکام تکلیفى و وضعى در این موضوع ضروری است؛ چنان‌که نویسنده در این کتاب، مباحثی همچون اهدای اسپرم، اهدای تخمک، رحم جایگزین، خرید و فروش اسپرم و تخمک وجنین، احکام عده و نفقه و نسب و ارث را مورد بحث قرار داده و بدان پرداخته است.

گفتنی است، کتاب‌های "کالبد شکافی"، "پیوند اعضا و مرگ مغزی"، "شبیه سازی انسان" و "قتل از روی ترحم (اتانازی) " از دیگر کتاب‌ها در مجموعه مسائل مستحدثه پزشکی، به نگارش حجت الاسلام والمسلمین سید محسن مرتضوی از اعضای هیئت علمی هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش این حوزه است./908/241/ح
 
 
منبع: روابط عمومی حوزه علمیه خراسان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اوقات شرعی
۱۱ / ۰۹ /۱۴۰۲
قم
اذان صبح
۰۵:۲۶:۲۹
طلوع افتاب
۰۶:۵۵:۴۳
اذان ظهر
۱۱:۵۶:۲۱
غروب آفتاب
۱۶:۵۵:۳۵
اذان مغرب
۱۷:۱۴:۱۲