vasael.ir

کد خبر: ۱۴۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰ - 07 August 2019
به همت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی؛

نخسین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی در قم برگزار می‌شود

وسائل ـ نخستین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی به همت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و گروه حقوق عمومی پردیس فارابی دانشگاه تهران، فعالیت خود را در قم آغاز خواهد کرد.
به گزارش وسائل، نخستین مدرسه تابستانی حقوق نخسین مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی در قم برگزار می‌شودپارلمانی به همت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و گروه حقوق عمومی پردیس فارابی دانشگاه تهران، فعالیت خود را در قم آغاز خواهد کرد.شیوه کار این مدرسه که به شکل کارگاهی است به این شکل است که علاقمندان از ۸ تا ۲۵ مردادماه اقدام به ثبت نام خواهند کرد و بعد از تایید و تکمیل ظرفیت، کارگاهی از ۲۴ تا ۲۶ شهریورماه با حضور اساتید برجسته حوزه حقوق پارلمانی برگزار می‌شود.

دکتر سید احمد حبیب نژاد مسئول برگزاری نخستین دوره مدرسه حقوق پارلمانی و اولین دوره مسابقات دانشجویی مطالعات قانونگذاری در این زمینه گفت: مطالعات پارلمانی و اندیشیدن در حوزه قانونگذاری، موضوعی بسیار با اهمیت است که هم به لحاظ مبانیِ نظری، واجد اندیشه‌هایی دقیق و البته مهم است و هم کارکرد‌های عملی و آثار بیرونیِ این اندیشه‌ها برای قانونگذاری شایسته، غیر قابل انکار است.

وی ادامه داد: در جهت تقویت مطالعات حوزه قانونگذاری، گروه حقوق عمومی پردیس فارابی و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی به همراه نهاد‌های علمی دیگر، قصد دارند تا مدرسه تابستانی حقوق پارلمانی را با حضور اساتید برجسته دانشگاهی و کارگزاران تقنینی در اواخر شهریور برگزار نمایند.
وی تصریح کرد: در این دوره شیوه‌های تدوین قانون، کیفیت قانونگذاری، اخلاق و قانون، آسیب شناسی فرآیند قانونگذاری، نظام انتخاباتی پارلمانی، کارکرد نظارتی پارلمانی، نظارت شورای نگهبان بر مصوبات مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

دکتر حبیب نژاد خاطرنشان کرد: در حاشیه این مدرسه پیش نشست همایش نظریه حقوق عمومی اسلامی (مناسبات فقه و حقوق عمومی) نیز با حضور برخی صاحب نظران برگزار خواهد شد و در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور ارائه خواهد شد.

علاقمندان برای ثبت نام در این مدرسه به سایت دانشگاه پردیس فارابی http://farabi.ut.ac.ir
مراجعه کنند./908/241/ح
 
 
منبع: مرکز تحقیقات اسلامی مجلس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
پر بحث ها
آخرین اخبار
پرطرفدارها
اوقات شرعی
۲۰ / ۰۹ /۱۳۹۸
قم
اذان صبح
۰۵:۳۳:۰۱
طلوع افتاب
۰۷:۰۳:۰۲
اذان ظهر
۱۲:۰۰:۱۰
غروب آفتاب
۱۶:۵۵:۵۹
اذان مغرب
۱۷:۱۴:۴۹