vasael.ir

کد خبر: ۱۴۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷ - 05 August 2019
در نشست «آینده پژوهی روند بی‌حجابی در ایران با نگاه به تجربه غرب» مطرح شد؛

آزادی جنسی؛ تجربه مردود غرب / ازدواج سفید؛ نوعی کلاهبرداری از دختران

وسائل ـ معاون مؤسسه تخصصی امام سجاد(ع) گفت: در واقع ازدواج سفید نوعی کلاهبرداری از دختران است که در این وضعیت مرد هر گونه کاری که می‌خواهد انجام می‌دهد بدون هیچ مسؤولیت و تعهدی در برابر زنان و این همان اوج انحرافات و بحران‌هائی است که مادران و زنان ترکیه‌ای دارند و حتی در ژاپن و آمریکا هم رخ می‌دهد.
 به گزارش خبرنگار وسائل، نشست «آینده پژوهی روند بی حجابی آزادی جنسی؛ تجربه مردود غرب / ازدواج سفید؛ نوعی کلاهبرداری از دختراندر ایران با نگاه به تجربه غرب» با حضور حجت الاسلام عبدالحمید صادقی، معاون مؤسسه تخصصی امام سجاد(ع) به همت کارگروه عفاف گرایی و تربیت جنسی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور جمعی از پژوهشگران و محققان حوزوی و دانشگاهی چهارشنبه 9 مرداد در پژوهشکده مطالعات اسلامی در علوم اسلامی سالن شورا برگزار شد.

حجت الاسلام صادقی، در این نشست ضمن بررسی راه طی شده درباره بی حجابی در ایران گفت: امروزه برخی دختران با اعتراض به قانون حجاب خواستار آزادی های بیشتر از جمله ورود به ورزشگاه و کنسرت های مختلط هستند؛ این اقداماتی که در شرایط فعلی دختران خواهان آنها هستند جزو اعمالی است که صد سال قبل هم توسط دیگران تجربه شده است و نیاز است تا ابتدا این تجربه ها بررسی شود و سپس دست به انتخاب راه برتر درباره حجاب زد.


تجربه دیگران درباه حجاب چیست؟

بنا بر گواهی تاریخ و آئین ها حجاب و پوشش زنان و حتی مردان معقول بوده است که شامل کشورهای غربی و کشورهای شرقی مثل چین و ژاپن می شود؛ پوشش دختران و زنان لباس های بلند بوده است که اگر زنان امروز هم به شیوه آنان پوشش داشته باشند، این پوشش پذیرفته شده است.
 
در کشورهای اروپائی در قرن 19 و 20 تصاویری که از زنان مشاهده می شود؛ آنها لباس ها و دامن های بلندی داشتند که حجم بدن را کاملا می پوشاند و از طرفی در فیلم های قدیمی 100 سال پیش اروپائی ها هم قابل مشاهده است که زنانی در کنار دریا حضور دارند حجاب و پوشش آنها مقبول است. حتی وقتی می خواهند برای رفتن به دریا لباس خود را تعویض کنند از اتاق های مخصوص پرو که تعیبیه شده است استفاده می کنند.

در ابتدای قرن بیستم زنان به امید کسب آینده بهتر دست به اعتراض هائی زدند و مهم‌ترین درخواست های آنان حق رأی، برابری در حقوق و دستمزد و آزادی های جنسی و حق مالکیت بود که پولی که به دست می آورند مالک آن باشند؛ در تاریخ اسلام و ایران از قدیم حق مالکیت وجود داشته است که مشهورترین آن بانو گوهرشاد در مشهد است و در عین حال حق رأی برای زنان ایرانی همانند اروپائیان نبود اما در اسلام این حق با عنوان حق بیعت وجود داشت.

کم کم خواسته های جدیدی برای زنان و جوانان به وجود آمد که شامل آزادی جنسی و کمتر شدن محدودیت ها در این زمینه بود که به انقلاب جنسی دهه 60 مشهور است؛ این انقلاب جنسی در سال 1960 به نتیجه رسید و قوانین تغییر کرد و محدودیت ها برداشته شد که شامل همجنس‌گرائی است که در بعضی کشورها قانونی شده است. با شعار بدن خودم و انتخاب خودم این امر را قانونی کردند؛ اینها مطابق با حرف هائی است که دختر و پسرهای ایرانی در شرایط فعلی بیان می کنند و خواهان آزادی در این زمینه هستند.

در کنار این آزادی هائی که برای دختران اروپائی به دست آمد موضوعات دیگری به وجود آمد؛ به تدریج متوجه شدند که آمار روابط خارج از ازدواج افزایش پیدا کرد و در نتیجه میزان ازدواج کم و طلاق رو به افزایش شد و تعداد نوزادان غیر مشروع بیشتر شد. کم کم کار برای کسانی که قصد عفیف بودن را داشتند سخت شد و در این شرایط آزاد بودن آسان و عفیف بودن دشوار شد.


مشروعیت بخشیدن به بی بند و باری مردان در انقلاب جنسی دهه 60

در واقع تلاش برای کسب آزادی زنان منجر به مشروعیت بخشیدن به بی بند و باری مردان بود؛ در شرایطی که زنان امروز به آسانی خودشان را عرضه می کنند اما جواب متعهدانه ای دریافت نمی کنند. در سال 1997 دانشجویان اروپائی تقاضا کردند که دانشگاه آنها را مجبور نکند که در خوابگاه مختلط باشند که اگر می خواستند عفیف باشند دشوار بود.
 
قرار بود تساوی بین زنان و مردان باشد و حتی پوشش زنان از مردان بیشتر نباشد و مثل یکدیگر باشند اما به تدریج وضعیت تغییر کرد و پوشش زنان از مردان کمتر شد و در مجالس رسمی، سیاسی، ورزشی و جشنواره های متفاوتی که داشتند مردان در مراسم رسمی با پوشش متین حاضر می شدند ولی زنان در همان مراسم با پوشش کمتری ظاهر می شوند.
 
 
آزادی جنسی؛ تجربه مردود غرب / ازدواج سفید؛ نوعی کلاهبرداری از دختران


برخی دختران به دروغ به داشتن روابط جنسی آزاد اعتراف می کنند
 
اگر زمانی داشتن رابطه جنسی برای یک زن شرمندگی بود که این امر به 1960 به قبل بر می گردد اما امروز نداشتن این تجربه ها سبب شرمندگی می شود و حتی برخی دختران که عفاف خود را حفظ کرده اند به دروغ به داشتن روابط جنسی آزاد اعتراف می کنند.
 
امنیت زنان در مکان های مختلف مانند مدرسه و دانشگاه و اماکن عمومی که خواسته زنان اروپائی بود محقق شد چراکه آمارهای رسمی ارتش آمریکا بیان می کند که یک سوم زنان ارتش آمریکا مورد تجاوز هم قطاران خود قرار می گیرند و مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفتند.
 
در مستند جنگ نامرئی که نمایش تجاوز زنان در ارتش آمریکا است نشان می دهد که دانشگاه های اروپا و آمریکا ناامن ترین دانشگاه ها هستند؛ دانشگاه هاروارد در سال 2016 رتبه اول در تجاوز زنان را دارد به گونه ای که در این زمینه اعتراض وجود دارد و کمپین تشکیل داده می شود.


ترس از شکایت و گزارش خشونت‌های جنسی در همه کشورها وجود دارد

در مقایسه آمار خشونت های جنسی در ایران با دیگر کشورها، وضعیت ما به مراتب بهتر است چراکه ترس از شکایت و گزارش خشونت های جنسی در همه کشورها وجود دارد؛ در انگلستان حتی 15 درصد از افرادی که تجربه خشونت جنسی را دارند گزارش دادند و در دانشگاه ها فقط 6 درصد اعلام کردند و فقط 2 درصد از آنها از روند پیگیری شکایت خود راضی بودند؛ در عین حال در ارتش فقط 10 درصد گزارش داده شده است از طرفی آمار قضائی آمریکا بیان می کند که کمتر از یک درصد متجاوزین به عنف مجازات می شوند.


آمار خودکشی و تجاوز در ایران کمتر از کشورهای اروپائی است

موسسه جهانی آمار می دهد که بیشترین تجاوز به عنف در کشورهای آمریکا و آفریقای جنوبی، کانادا، استرالیا، هند، مکزیک، انگلیس، آلمان، فرانسه و روسیه است که در این پژوهش ها رتبه ایران 85 است؛ بر اساس آمار کمیته تحقیقات انگلستان یک سوم دختران 15 تا 17 سال لمس بدنی به اجبار داشته اند. همچنین آمار خودکشی و تجاوز در ایران کمتر از کشورهای اروپائی است.

در عین حال برخی از کنسرت‌ها به علت آزار و اذیت جنسی در آلمان تعطیل شدند؛ به همین دلیل کنسرت مردان و زنان را جدا کردند و حتی در فضای سیاسی پارلمانی تجاوزات گسترده ای رخ می دهد؛ پارلمان اروپا بستری برای آزار و اذیت جنسی است. آنهائی که روزی به دنبال آزادی زنان بودند اعتراف کردند که اشتباه کرده اند چراکه این آزادی در اصل برای مردان بوده است.


برده‌داری رسمی در قرن 21 به اسم آزادی زنان

در گذشته مردانی که دنبال رابطه جنسی آزاد بودند به دنبال فاحشه ها می رفتند ولی در شرایط فعلی این مردان انتظار دارند که بتوانند با همه زنان اینگونه رفتار کنند با این تفاوت که پول هم نمی پردازند؛ در واقع این برده داری رسمی در قرن 21 است که در حال انجام است. مردان از شعار آزادی زنان و تساوی زن و مرد بهره بیشتری نسبت به خود زنان می برند و نتیجه ایدئولوژی فمینیسم، فحشاء بدون هیچ مسؤولیتی برای مردان شد.

امروزه زنانی در ویترین مغازه ها گذاشته می شوند و اتیکت می خورند سن و وزن آنها چه میزان است و اهل کجا هستند و مانند برده ها به فروش می روند و تن فروشی می کنند تا زنده بمانند و مردان می گفتند که می خواهند با نژادهای مختلف زنان رابطه داشته باشند و اقدام به خرید زنان مختلف از کشورهای مختلف داشتند.
 
 
آزادی جنسی؛ تجربه مردود غرب / ازدواج سفید؛ نوعی کلاهبرداری از دختران


در انقلاب جنسی مفهوم قابل احترام بودن زنان نادیده گرفته شد

گاردن اندیشمند غربی معتقد است که زنان آن چنان خوار شدند که سرمایه داران فکر نمی کنند که آنها بتوانند در زمینه های دیگری رشد کنند و دیده شوند؛ در تبلیغات اشیاء مختلف از قاشق و بشقاب گرفته تا تبلیغات لوازم دستشوئی از زنان استفاده می شود. در انقلاب جنسی مفهوم قابل احترام بودن زنان نادیده گرفته شد و وضعیت به گونه ای تغییر کرد که در کشورهائی زنان مجبور به حمل اسلحه برای حفظ امنیت خود شده اند.


ازدواج سفید نوعی کلاه‌برداری از دختران است

ازدواج سفید نوعی کلاه‌برداری از دختران است؛ در این وضعیت مرد هر گونه کاری که می خواهد انجام می دهد بدون هیچ مسؤولیت و تعهدی در برابر زنان و این همان اوج انحرافات و بحران هائی است که مادران و زنان ترکیه ای دارند و حتی در ژاپن و آمریکا هم رخ می دهد.
 
سایتی با عنوان نیازمندی های مادری با 40 دلار در ساعت وجود دارد که می توان مادر کرایه کرد؛ شعار این سایت این است که چگونه می توان دوستان و خانواده بدلی داشته باشیم. این خانواده بدلی حتی جشن تولد می گیرند و اینجا بحث جنسی مطرح نیست بلکه محبت مطرح است.

بعد از همه اینها به حرف اسلام می رسند که در 1400 سال قبل گفته شده است که تفکیک اماکن عمومی بین مردان و زنان انجام شود و این سخن بسیار شایع است که گفته شده که وقتی مردها، زنان را می بینند تحریک می شوند و از زبان زنان این موضوع یک توهین به زنان است و در حالی است که مردان چنین عقیده ای ندارند.

 
کارنامه انقلاب جنسی / افزایش چند صد برابری فیلم‌های پورن در کل دنیا

در سال 70 تا 80 رشد تجاوز جنسی به زنان سالانه افزایش چند برابری داشته و تعداد فرزندان نامشروع نیز افزایش پیدا کرده است؛ خشونت علیه زنان رشد داشته و تعداد زنان سرپرست خانوار افزایش یافته است؛ کاهش ازدواج و افزایش طلاق نیز به وجود آمده است.
 
60 درصد ازدواج ها در آمریکا منجر به طلاق می شود که در ایران 20 تا 25 درصد است؛ گسترش تنهائی زنان، بیماری های افسردگی، استفاده تبلیغاتی از بدن زنان، افزایش چند برابری قاچاق زنان و کودکان در دنیا و افزایش چند صد برابری فیلم های پورن در کل دنیا از جمله دیگر نتایج انقلاب جنسی است.

در عین حال نشانه های پایین آمدن ارزش زنان در ایران مشاهده می شود؛ به هر میزان که جامعه بیشتر به سمت بی عفتی می رود این موارد افزایش می یابد و کسانی که بیشتر به سراغ بی عفتی می روند مشکلات بیشتری دامن گیرشان می شود. غرب امروز پائین ترین ارزش و احترام را برای زن قائل است و او را کالای جنسی می داند./502/241/ح


تهیه و تنظیم: م. حسینی


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدارها
اوقات شرعی
۱۸ / ۰۴ /۱۳۹۹
قم
اذان صبح
۰۴:۱۶:۴۳
طلوع افتاب
۰۶:۰۰:۵۰
اذان ظهر
۱۳:۱۲:۱۳
غروب آفتاب
۲۰:۲۲:۱۰
اذان مغرب
۲۰:۴۱:۳۲