vasael.ir

کد خبر: ۱۳۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶ - 13 July 2019
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گلستان:

گسترش فرهنگ حجاب موجب آرامش روانی جامعه می‌شود

وسائل ـ بیکی با بیان اینکه گسترش فرهنگ حجاب می تواند موجب آرامش روانی جامعه شود، گفت: با حفظ حجاب باید زمینه نگاه های آلوده را از بین برد.

به گزارش وسائل، فرهنگ حجاب یکی از گسترش فرهنگ حجاب موجب آرامش روانی جامعه می شود/ ترویج فرهنگ حجاب نیازمند ایجاد گفتمان غالب استفرهنگ های مترقی و مهم است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم به استحکام بنیان خانواده و بهداشت روانی جامعه کمک می کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان افزود: برخی از مشکلات و اختلافاتی که در میان زندگی های زناشویی به وجود می آید و موجب آسیب های اجتماعی می شود شاید ریشه در عدم رعایت موازین شرعی در حوزه حجاب باشد.

وی تصریح کرد: دین اسلام با وضع قانون حجاب می خواهد زندگی و رشد اجتماعی بر پایه تقویت بنیان خانواده، همیشه شاداب و جذاب باشد و تمام جاذبه های جنسی و تمام زیبایی های زن برای همسر بکر و ناب باقی بماند.

بیکی ادامه داد: حجاب می تواند مصونیت و امنیت روانی در حفظ و نگهداری زیبایی های زن را حفظ کند و به تبع این امنیت روانی از طرف خانواده به سوی جامعه کشانده می شود.

وی خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه ها و اندیشمندان فرهنگی وظیفه دارند نسبت به آثار و فواید حجاب این فرهنگ دینی را ترویج و تبیین کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان با بیان اینکه گسترش فرهنگ حجاب می تواند موجب آرامش روانی جامعه شود، اظهارداشت: با حفظ حجاب باید زمینه نگاه های آلوده را از بین برد.

وی با اشاره به اینکه در ترویج فرهنگ حجاب در جامعه، ما نیازمند به ایجاد گفتمان غالب هستیم تا تفکرات دینی دچار انزوا نشود، افزود: برای ایجاد گفتمان غالب در فرهنگ حجاب باید از تمامی افراد و رسانه ها استفاده کرد و نباید از طرح چهره به چهره غافل شد./908/422/ح

 

منبع: شبستان با تصحیح

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
پر بحث ها
آخرین اخبار
پرطرفدارها
اوقات شرعی
۲۷ / ۰۷ /۱۳۹۸
قم
اذان صبح
۰۴:۵۰:۵۹
طلوع افتاب
۰۶:۱۵:۰۲
اذان ظهر
۱۱:۵۲:۰۴
غروب آفتاب
۱۷:۲۷:۲۴
اذان مغرب
۱۷:۴۴:۳۲