vasael.ir

کد خبر: ۱۳۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷ - 13 July 2019
حجت‌الاسلام شهاب مرادی:

آمار بالای طلاق در کشور ما ناشی از بی‌‌صبری است

وسائل ـ استاد حوزه علمیه گفت: صبر بهترین صفت و زینت‌ برای انسان است، آمار بالای طلاق در کشور ما ناشی از عدم صبر و شکیبایی است. هنگام نزاع و جدال انسان باید بر خود مسلط بوده و دچار عصبانیت نشود.

به گزارش وسائل، حجت الاسلام «شهاب مرادی» درآمار بالای طلاق در کشور ما ناشی از بی‌‌صبری است مراسمی به مناسبت دهه کرامت که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، اظهار کرد: خداوند متعال جدال و نزاع را دوست ندارد.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه صبر یکی از بهترین صفات و زینت‌ها برای انسان است، تصریح کرد:‌ ائمه معصومین(ع) بهترین الگوهای عملی در صبر و شکیبایی هستند، انسان همواره با مشکلات و حوادثی مواجه می‌شود که نیاز به صبر دارد گاهی برخی افراد با کوچکترین مشکل صبر خود را از دست داده و به منازعه و درگیری دچار می‌شوند.

وی با بیان اینکه حفظ دوستی ارزش و اهیمت بسیار زیادی دارد، ابراز کرد: انسان نباید از اهل منازعه و مجادله الگوگیری کرده یا در نزاع و جدال چنان رفتار کند که دیگر جایی برای بازگشت نداشته باشد.

حجت الاسلام مرادی با بیان اینکه متاسفانه آمار طلاق در کشور ما بسیار بالا رفته که بسیاری از آنها در نتیجه عدم صبر و شکیبایی است، گفت: سال ۹۷ رکورد طلاق در ۲۰ سال گذشته شکسته شد.

وی درباره شیوه مدیریت جدال و نزاع بر مبنای عقلانیت، بیان کرد: هنگام نزاع و جدال انسان باید بر خود مسلط بوده و دچار عصبانیت نشود که بر اثر آن دیگران دچار تحقیر یا توهین شوند.

استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امام رضا(ع) مبنی بر اینکه خداوند ضایع کردن مال را دوست ندارد، اظهار کرد: متاسفانه امروز در آموزش و پرورش ما شیوه جلوگیری از اسراف مال و پول به دانش‌آموزان آموزش داده نمی‌شود.

حجت‌الاسلام مرادی در پایان گفت: چشم و هم‌چشمی‌ها و رقابت در اشرافی‌گری مصداق بارز اسراف مال و درآمد است که امروز بسیاری از زندگی‌های مشترک را دچال اختلال کرده و در نهایت منجر به طلاق می‌شود./908/422/ح

 

منبع: شبستان با تصحیح

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدارها
اوقات شرعی
۲۷ / ۰۷ /۱۳۹۸
قم
اذان صبح
۰۴:۵۰:۵۹
طلوع افتاب
۰۶:۱۵:۰۲
اذان ظهر
۱۱:۵۲:۰۴
غروب آفتاب
۱۷:۲۷:۲۴
اذان مغرب
۱۷:۴۴:۳۲