vasael.ir

کد خبر: ۱۳۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱ - 10 June 2019
کارشناس مسائل خانواده:

مهارت‌های کلامی و عشق‌ورزی در خانواده را از روایات و آیات یاد بگیریم

وسائل ـ حجت‌الاسلام دهنوی گفت: خوشبختی و سعادت خانواده در تامین آسایش و آرامش اعضای خانواده است که برای آن باید مهارت‌های کلام و عاطفی را از روایات ائمه معصومین(ع) و آیات قرآن فراگرفت.

به گزارش وسائل، حجت الاسلام «حسین دهنوی»مهارت‌های کلامی و عاطفی و محبت و عشق‌ورزی در خانواده را از روایات و آیات یاد بگیریم در مسجد جامع غدیر(ضرابخانه) درباره آرامش و آسایش خانواده، اظهار کرد: اعضای خانواده به ویژه همسران نسبت به یکدیگر وظایفی دارند که یکی از آنها تامین آسایش و آرامش است.

مشاور مسائل خانواده و امور مذهبی درباره اهمیت آرامش، بیان کرد: در زندگی تامین آسایش لازم و ضروری است اما به تنهایی کافی نیست، آسایش تنها نیازهای مادی و جسمی انسان را تامین می‌کند اما آرامش روح انسان را نشاط می‌دهد.

حجت‌الاسلام دهنوی افزود: معمولاً همسران برای خوشبختی یکدیگر بیشتر به آسایش توجه دارند تا به آرامش، در حالی که برای خوشبختی و سعادت، بیشتر آرامش مهمتر از آسایش است.

مشاور خانواده با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر اینکه خداوند برای شما همسرانی از جنس خود شما قرار داد که سبب آرامش شما باشند، گفت:‌ بر اساس آموزه‌های قرآن همسران باید به آرامش یکدیگر توجه داشته باشند، ایجاد آسایش اهمیت دارد اما مهمتر از آن ایجاد آرامش است.

وی با استناد به روایاتی از پیامبر(ص) بیان کرد: هر مردی که برای تامین نیازهای همسر و خانواده تلاش کند مجاهد فی‌سبیل‌الله است در مقابل همسرداری زنان هم جهاد محسوب شده است، با وجود این که همسران به آسایش یکدیگر توجه دارند و نزد خداوند بسیار باارزش است اما حتما باید به آرامش یکدیگر هم توجه کنند.

حجت‌الاسلام دهنوی تاکید کرد: متاسفانه امروز بسیاری از همسران به آسایش یکدیگر توجه دارند اما از آرامش همدیگر غافل هستند، برای ایجاد آرامش در خانواده باید مهارت‌های لازم را کسب کنیم، در این زمینه کشورهای غربی کتاب‌هایی را نوشتند اما اگر ما به روایات و آیات قرآن کریم توجه کنیم نیازی به کتب غربی نداریم زیرا آنها به صورت کامل همه چیز را تبین کردند.

مشاور مذهبی و مسائل خانوادگی با استناد به آیات دیگری از قرآن کریم مبنی بر اینکه خداوند بین همسران مودت و محبت قرار داده است، ابراز کرد: برای ثبات محبت و مودت در خانواده باید مهارت‌های کلامی، ابراز عشق و محبت، مهارت خوب گوش کردن را فرابگیریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در روایات آمده است که نگاه محبت‌آمیز همسران به یکدیگر و یا ابراز کلام‌های محبت‌آمیز همچون «دوستت دارم» نزد خداوند چنان ارزش و اهمیت دارد که در محل زندگی چنین افرادی فرشتگان رفت و آمد می‌کنند./908/422/ح

 

منبع: شبستان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
پر بحث ها
آخرین اخبار
پرطرفدارها
اوقات شرعی
۳۱ / ۰۶ /۱۳۹۸
قم
اذان صبح
۰۵:۲۹:۴۸
طلوع افتاب
۰۶:۵۴:۰۸
اذان ظهر
۱۲:۵۹:۵۱
غروب آفتاب
۱۹:۰۳:۴۸
اذان مغرب
۱۹:۲۰:۳۹