vasael.ir

کد خبر: ۱۳۴۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸ - 02 June 2019
داودی مطرح کرد؛

ارتباط مستمر پایگاه وسائل با مراکز علمی و پژوهشی حوزه

وسائل ـ سردبیر پایگاه فقه حکومتی وسائل با اشاره به سه گام بلند این پایگاه در راستای نشر اندیشه فقه حکومتی از ورود این پایگاه در عرصه‌های جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار وسائل، دکتر علیرضا داودی سردبیر پایگاهارتباط مستمر پایگاه وسائل با مراکز علمی و پژوهشی حوزه فقه حکومتی وسائل در آیین افتتاحیه و رونمایی از سایت جدید این پایگاه تخصصی که عصر شنبه در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، با ارائه گزارشی از فعالیت های پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل و اهداف تأسیس آن، گفت: این پایگاه بر اساس پیگیری منویات رهبر معظم انقلاب برای توسعه و ترویج مبانی فقه حکومتی راه اندازی شد.

وی افزود: پایگاه وسائل تاکنون سه دوره حیات داشته است که دوره اول تبلیغ هر آنچه بود که حوزه در عرصه فقه حکومتی داشت و هرچه تولیدی از سوی حوزه بود بازنشر می‌ کرد تا محلی برای حوزویان و دانشگاهیان باشد.

داودی در ادامه با تأکید بر این که گام دوم ایجاد انگیزه برای پژوهشگران و طلاب و فضلای حوزه بود، گفت: گام سوم نیز این بود که در جاهایی که احساس نیاز می‌ شد و خلأی در عرصه فقه حکومتی می دید، وارد شده است، اما هیچگاه در قامت یک مجموعه پژوهشی صرف خودنمایی نکرده است، بلکه هدف آن کارهای علمی رسانه ای با استفاده از ابزارهای مختلف بوده که در این راستا محصولاتی را در اختیار کاربران و محققان قرار داده است.

وی یادآور شد: در سال گذشته در چند حوزه به صورت تخصصی وارد شدیم، یک بحث برگزاری نشست های تخصصی دارای درجه های علمی با موضوعات مختلف از جمله اسلامی سازی علوم انسانی، بررسی حجاب بر اساس تفسیر تنزیلی، بررسی پول مجازی، خطابات قانونیه و کاربرد آن در فقه حکومتی و همین طور فقه حکومتی در منظومه فکری امام و رهبری بود.

سردبیر پایگاه فقه حکومتی وسائل با بیان این که ارتباط مستمر با مراکز علمی و پژوهشی از جمله ویژگی های این پایگاه است، گفت: این پایگاه از ظرفیت افرادی استفاده می‌ کند که دارای تحصیلات حوزوی و دانشگاهی به صورت همزمان هستند، همه دوستان علاوه براین که طلبه سطح خارج هستند حداقل مدرک کارشناسی ارشد دانشگاهی را نیز دارا هستند.

وی افزود: استفاده از ابزار رسانه ای و خبرگزاری رسا نیز یک مزیت بزرگ برای پایگاه وسائل است، یکی دیگر از ویژگی های این پایگاه این بوده که وارد عرصه های جدیدی شده که مشابه نداشته است؛ به عنوان نمونه تولید مستنداتی داشته ایم که از نظر علمی و رسانه ای دارای کیفیت بالایی است.

داودی خاطرنشان کرد: همچنین ارتباط مستقیم با تمام انجمن های علمی حوزه داشته ایم و این ارتباط را نیز حفظ کرده ایم و از همه فضلا و اساتید حوزه می‌ خواهیم که از نظر علمی از وجود آنها استفاده کنیم تا بتوانیم از ظرفیت های علمی حوزه علمیه قم در تولید محصولات مرتبط با علوم اسلامی و فقه حکومتی و انتشار آنها استفاده کنیم./241/241/ح

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پر بحث ها
آخرین اخبار
پرطرفدارها
نظرسنجی
فقه حکومتی را در کدامیک از ابعاد زیر کارآمدتر می دانید؟
فرهنگ
سیاست
حقوق
اقتصاد
اوقات شرعی
۳۱ / ۰۶ /۱۳۹۸
قم
اذان صبح
۰۵:۲۹:۴۸
طلوع افتاب
۰۶:۵۴:۰۸
اذان ظهر
۱۲:۵۹:۵۱
غروب آفتاب
۱۹:۰۳:۴۸
اذان مغرب
۱۹:۲۰:۳۹