vasael.ir

کد خبر: ۱۲۴۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶ - 01 January 2019

بازدید استاد دانشگاه کاتولیک سیدنی از وسائل

وسائل ـ پژوهشگر عرصه فقه حکومتی در بازدید از پایگاه فقه حکومتی وسائل به تحلیل جامعه شناختی فقه حکومتی پرداخت و برخی از تحولات فقهی پس از انقلاب را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرنگار وسائل، دکتر محمود پرگو، پژوهشگر و فارغ التحصیلاستاد دانشگاه‌های استرالیا از پایگاه فقه حکومتی وسائل بازدید کرد دکتری دانشگاه کاتولیک استرالیا، و استاد دانشگاه کاتولیک سیدنی، امروز با حضور در پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل به تبیین دیدگاه خود در زمینه فقه حکومتی پرداخت.

وی ضمن تحلیل وضعیت موجود در عرصه فقه حکومتی به بررسی تغییر و تحولات فقهی ایجاد شده نسبت به مسائل مختلف در طول تاریخ انقلاب پرداخت و این تحولات را ناشی از ظرفیت‌های موجود در فقه حکومتی دانست.

این پژوهشگر مباحث فقه حکومتی، حضرت امام(ره) را فقیهی با دیدگاهی متفاوت نسبت به مسائل حکومتی دانست و خاطرنشان کرد: این تفاوت در برخی فتاوای ایشان نسبت به مسائل مستحدثه مشهود است از جمله فتوای ایشان در زمینه حلیت بازی شطرنج بود که بر خلاف فتوای مشهور فقها بود.

دکتر پرگو وجود فقه حکومتی را برای جامعه اسلامی ضروری دانست و گفت: فقه حکومتی می‌تواند احکام فقهی را به نیازهای امروزی مردم نزدیک کند و دست فقها را برای انعطاف فقهی باز می‌گذارد.

گفتنی است، دکتر پرگو در گذشته دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق(ع) بوده است و در حال حاضر پژوهش‌ و مطالعات گسترده‌ای در زمینه فقه حکومتی دارد و از دیدگاه جامعه شناختی به تحلیل مباحث فقه حکومتی می‌پردازد./203/241/ح

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
پر بحث ها
آخرین اخبار
پرطرفدارها
اوقات شرعی
۲۹ / ۰۳ /۱۳۹۸
قم
اذان صبح
۰۴:۰۷:۱۰
طلوع افتاب
۰۵:۵۳:۲۱
اذان ظهر
۱۳:۰۸:۱۹
غروب آفتاب
۲۰:۲۲:۰۶
اذان مغرب
۲۰:۴۱:۴۶