کد خبر : 9327
شنبه 14 مهر 1397 - 13:05

مدیران مادی مردم را حریص می‌کنند/ مادیات نمی‌تواند روابط میان مؤمنین را مدیریت کند

وسائل- جامعه‌ای که بر مدار دین حرکت کند در آن پیامبر(ص)، امام(ع) و علما عزیز هستند و در جامعه‌ای که محور و تراز و زیبایی‌شناسی مردم غیر دینی باشد این عزیزان غیر محبوب می‌شوند؛ وقتی مدار یک جامعه تغییر کرد، عزیزان، ذلیل و اعزه به اذله جامعه مبدل می‌شوند.

 مدیران مادی مردم را حریص می‌کنند/ مادیات نمی‌تواند روابط میان مؤمنین را مدیریت کند

به گزارش وسائل، آیت الله سید محمدمهدی میرباقری، رییس فرهنگستان علوم اسلامی در نوشتاری بیان کرد: مفهوم شیعه و پیرو ائمه اطهار(ع) تنها با لفظ محقق نمی‌شود بلکه باید شیعیانی چون مالک‌اشتر باشیم که زمانی که امر امام بر جنگ است چون شیر هستند و وقتی امر به توقف است، شمشیر از خیمه دشمن باز می‌گرداند.

ائمه(ع) از ما می‌خواهند به‌حدی از بلوغ و کمال برسیم که وقتی به هم می‌رسند دست در جیب هم کرده و به اندازه مایحتاج خود بردارند؛ وقتی از این کار ممانعت می‌کنند مشخص می‌شود که هنوز دست از بخل خود برنداشته‌اند. دوران ظهور، دورانی است که شیعیان در عالی‌ترین مراتب کمالی هستند و در آن روزگار است که اموری دیده می‌شود که تصور آن برای مردم امروز محال است. روابط جامعه اسلامی باید حول محور محبت امام(ع) شکل بگیرد؛ وقتی این روابط شکل بگیرد همه روابط انسانی در عالی‌ترین مراتب شکل می‌گیرد؛ بنابراین هیچ‌گاه تأمین اجتماعی نمی‌تواند روابط بین مؤمنین را مدیریت کنند.

دشمنان فشار می‌آورند تا این روابط را برهم بزنند و روابط حول محور امام(ع) را با روابط خود جایگزین کنند و در این مسیر از عنصر تفرقه استفاده می‌کنند. در نظام اسلامی این گونه نیست که از گروهی مالیات گرفته و به دیگران خدمات داده شود . جامعه اسلامی باید بر اساس انفاق و ایثار و محبت مومنان نسبت به هم شکل بگیرد؛ مؤمنین با انفاق مال خود تطهیر می‌شوند و مالی که به امام(ع) می‌دهند نیز باعث تطهیر آن‌ها می‌شود و نثار جان نیز باعث تطهیر جان آن‌هاست.

فیزیک شهر، تجسد نیازهای جامعه است، وقتی یک مدیر تنها به فکر مادی‌افزایی جامعه باشد قطعاً مردم با روحیه مادی شکل می‌گیرند؛ مدیران مادی، بازارسازی می‌کنند و مردم نیز حریص مادیات می‌شوند و نیازهای آن‌ها نیز حول محور بازار و مادیات شکل می‌گیرد. شهر مؤمنان بر محور قبله و مکه شکل می‌گیرد و امورات آن‌ها نیز بر محور مسجد انجام می‌شود؛ این شهر، شهری است که همه امورات آن بر محور توحید می‌گردد؛ در قیامت نیز کافران خواهند دید که تمدن مادی آن‌ها وزنی ندارد و ترازوهای آن‌ها سبک است.

جامعه‌ای که بر مدار دین حرکت کند در آن پیامبر(ص)، امام(ع) و علما عزیز هستند و در جامعه‌ای که محور و تراز و زیبایی‌شناسی مردم غیر دینی باشد این عزیزان غیر محبوب می‌شوند؛ وقتی مدار یک جامعه تغییر کرد، عزیزان، ذلیل و اعزه به اذله جامعه مبدل می‌شوند. امروزه در دنیایی به سر می‌بریم که شورای امنیت و سازمان مللی که قرار است امنیت را در جهان ایجاد کنند تنها امنیت کفار را تأمین کرده و مایه خوف درماندگان و مستضعفان هستند؛ زمانی که ارزش‌ها تغییر کنند اعزه دنیا به اذله مبدل می‌شوند و بیشترین فشارها روی آن‌ها خواهد بود.

آمریکا می‌خواهد ما را ذلیل کند و تمام عناصر قدرت را از ما بگیرد؛ آن‌ها می‌خواهند ما را از موضع قدرت خارج کنند؛ آن‌ها به دنبال تغییر فضای جهانی هستند تا رفتارها را شکل دهند؛ وقتی فضا تغییر می‌کند دیگر دلیلی ندارد کسی با زور حجاب از سر کسی بردارد، بلکه افراد از چادری بودن خجالت می‌کشند و به همین خاطر است که باید در مقابل تغییر فضا هوشیار باشیم./422/ ا/ مفتاح

 
ارسال به:         whatsapp telegram  

ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.