کد خبر : 8040
شنبه 18 فروردين 1397 - 13:13

معرفی کتاب؛

عرضه «مشارکت سیاسی در فقه سیاسی شیعه» به بازار نشر

وسائل ـ «مشارکت سیاسی در فقه سیاسی شیعه» به قلم سید سجاد ایزدهی و به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی روانه بازار نشر شد.

عرضه «مشارکت سیاسی در فقه سیاسی شیعه» به بازار نشر

به گزارش وسائل، اثر جدید سیدسجاد ایزدهی با عنوان «مشارکت سیاسی در فقه سیاسی شیعه» به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.             

بنابراین گزارش، مشـارکت سیاسـی مردم و سازوکـار آن در حکومـت اسـلامی، موجـب تأسیـس، اداره و کارآمـدی سامانه نظام سیاسی شده و به ثبات و کارآمدی آن می انجامد.

فقه شیعه در راستای پاسخ به شبهـات در خصـوص نفی مشارکـت مردم در حکومـت مطلـوب شیعـه، بر ایـن بـاور اسـت که مشارکت سیاسی، فرایندی مستند به آموزه های فقه شیعه بوده و گونه مطلوبِ آن، در فقه سیاسـی شیعه دارای ظرفیت هـای وسیعی از حضور مردم در عرصه مشارکت سیاسی است.

این تحقیق، ضمن عرضه مشارکت سیاسی به فقه، راهکارهای جدید مشارکت سیاسی مانند انتخابات و تحزّب را به ادلّه فقهی عرضه کرده و پاسخ مناسبـی در این موضـوعـات ارائـه کرده است، بلـکه ظرفیّت سنـجی قـرائت‌هـای مـختلـف از نظـم سیـاسـی نسبت بـه مشارکت سیاسی را مورد عنایت قرار داده است./102/م


منبع : شبستان


ارسال به:         whatsapp telegram  

ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.