کد خبر : 7765
دوشنبه 30 بهمن 1396 - 17:17

از سوی انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه علمیه،

شماره جدید دوفصلنامه قرآن، فقه و حقوق اسلامی منتشر شد

وسائل ـ شماره پنجم دوفصلنامه علمی ـ پژوهشی «قرآن، فقه و حقوق اسلامی» به همت انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه علمیه به چاپ رسید.

شماره جدید دوفصلنامه قرآن، فقه و حقوق اسلامی منتشر شد

به گزارش خبرنگار سرویس حقوق پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل، پنجمین شماره از دوفصلنامه علمی پژوهشی قرآن، فقه و حقوق اسلامی چاپ شد. در این شماره آیت الله ابوالقاسم علیدوست در بخش سخن مدیر مسؤول مطلبی با عنوان«روش شناسی استنباط احکام جهاد» نوشته است.

«قرآن و مشروعیت جهاد ابتدایی» نوشته آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی، «بررسی ادله قرآنی جهاد ابتدایی» نوشته حجت الاسلام والمسلمین محمد قائینی، «آیات جهاد و اصل ممنوعیت توسل به زور» هم‌خوانی یا تقابل؛ نوشته حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی میر محمدی و حسین آل کجباف، حسین مهدی هادی از جمله مطالبی است که در این شماره به چاپ رسیده است.

«گونه شناسی آیات قتال و صلح با کافران و رفع تعارض آنها» نوشته سید محمد موسوی مقدم و حسین محمدی، «قرآن و عملیات استشهادی» نوشته حجت الاسلام محمد جواد اسکندرلو و محمد حسین اکرمی، «قرائت‌های گوناگون از موضع جهاد در قرآن» نوشته حجت الاسلام سید مهدی علیزاده موسوی را نیز می توانید در این شماره بخوانید.

تلاش برای تبیین هر چه بیشتر و بهتر آیات‌الاحکام مرتبط با حقوق، تلاش برای شناسایی احکام فقهی ـ حقوقی مستخرج از قرآن کریم، تبیین مباحث اصولی مرتبط با قرآن کریم، مطالعه تطبیقی مکاتب و مذاهب فقهی درباره مقدار و چگونگی بهره‌برداری از قرآن کریم، ایجاد بستر مناسب برای مطالعات فقه مقارن با توجه به منبع مشترک بودن قرآن کریم در میان مذاهب اسلامی، از جمله اﻫﺪافی است که مسؤولان این دوﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ دنبال می‌کنند.

گفتنی است دوفصلنامه علمی ـ پژوهشی «قرآن، فقه و حقوق اسلامی» با مدیرمسؤولی آیت الله علیدوست و سردبیری احمد حاجی ده آبادی از سوی انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه علمیه منتشر می‌شود./ح

 

 


کد خبرنگار : 56


ارسال به:         whatsapp telegram  

ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.