کد خبر : 7370
شنبه 16 دي 1396 - 15:42

استاد طب اسلامی:

درمان و شفای بیمار مهم‌ترین رسالت پزشک اسلامی است

وسائل _ حجت الاسلام والمسلمین ضیائی با اشاره به حقانیت اسلام بر محور ولایت و تسلیم بودن مؤمن در برابر خداوند گفت: بر این اساس مهم‌ترین رسالت طبیب مسلمان شفای مریض و درمان بیمار بوده و طبیب مسلمان نباید تسلیم اوامر شرق و غرب باشد.

درمان و شفای بیمار مهم‌ترین رسالت پزشک اسلامی است

به گزارش سرویس مسائل مستحدثه پایگاه تخصصی فقه حکومتی وسائل ، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ضیائی، در همایش بزرگ «علم و انتظار» که در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به اسماء مختلف امام علی علیه السلام در کتب آسمانی، گفت: در کتاب‌های آسمانی نام‌های مختلفی برای امام علی علیه السلام نقل‌شده و قرآن کریم از امام علی علیه السلام به نفس الله تعبیر می‌کند.

 

وی افزود: خداوند به‌ واسطه ولایت امام علی علیه السلام پیام حق را به‌تمامی جهانیان رسانده و مؤمن در برابر این پیام وظیفه اطاعت داشته و باید زمان‌شناس و دشمن‌شناس باشد.

 

استاد طب اسلامی بابیان اینکه دشمن در فضای مجازی و واقعی علیه هویت حق موج‌سواری می‌کند، گفت: راهکار مسلمانان در برابر هجمه دشمنان تمسک به ثقلین بوده و تمامی فرق اسلامی باید بر محور ثقلین و ولایت امام علی علیه السلام با یکدیگر متحد شوند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ضیائی تصریح کرد: امام صادق علیه السلام دریک روایت نورانی می‌فرمایند که امت اسلامی به‌واسطه سادات بنی‌هاشم در برابر دشمنان با یکدیگر متحد شده و وحدت امت اسلامی در منابع ثقلین قابل‌شناسایی و مورد تأکید است.

 

وی بابیان اینکه اگر مسلمانان بر محور ولایت حقه معصومان(ع) با یکدیگر متحد شوند از حقانیت و حقیقت اسلام صیانت خواهد شد، افزود: مؤمن و مسلمان باید بازوی حقه ولایت باشد.

 

استاد طب اسلامی، غفلت را زمینه‌ساز پیروزی دشمنان بر امت اسلامی عنوان کرد: گفت: امام عصر (عج)ادامه‌دهنده و استمراربخش نهضت حسینی است و همان‌طور که جریان حسینی دارای علمدار، فقیه و اسلام‌شناس است جریان حسینی ولایت‌فقیه نیز باید به همین شکل بوده تا بستر حکومت عدل جهانی در عصر ظهور را فراهم کرده و مانند جریان حسینی بتواند باطل و ظلم را زمین‌گیر کند.

 

کارشناس معارفی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها تصریح کرد: همان‌طور که جریان حسینی امام معصوم دارای رهبری و ولایت امام معصوم است، جریان حسینی ولایت‌فقیه نیز باید در رأس خود متکی به ولایت یک فقیه عادل به‌عنوان نائب امام زمان(عج) باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین ضیائی افزود: دعوت به ولایت‌فقیه دعوت به حکومت شخصی نیست بلکه دعوت به ولایت‌فقیه، بسترسازی برای ظهور امام زمان(عج) است.

 

استاد طب اسلامی دعوت به ولایت‌فقیه را ارائه حکومت امام عدل به جهانیان عنوان کرد، گفت: در مقابل استکبار که ادامه‌دهنده راه شیطان است رسالت شیعه دعوت به حکومت امام عدل بر محوریت ولایت‌فقیه است.

 

وی اسلام را دین تسلیم عنوان کرد و گفت: مؤمن باید تسلیم حکم باشد به راین اساس فرضیه بافی الگویی از شرک است.

 

حجت الاسلام والمسلمین ضیائی یادآور شد: به راین اساس طبیب نباید تسلیم امر و شرق باشد بلکه طبیب باید تنها به فکر درمان و شفای مریض باشد.

 

وی بابیان اینکه اگر مسلمانان بر محور ولایت حقه معصومان (ع) با یکدیگر متحد شوند از حقانیت و حقیقت اسلام صیانت خواهد شد، افزود: مؤمن و مسلمان باید بازوی حقه ولایت باشد.

 

استاد طب اسلامی غفلت را زمینه‌ساز پیروزی دشمنان بر امت اسلامی عنوان کرد: گفت: امام عصر ادامه‌دهنده و استمراربخش نهضت حسینی است و همان‌طور که جریان حسینی دارای علمدار، فقیه و اسلام‌شناس است جریان حسینی ولایت‌فقیه نیز باید به همین شکل بوده تا بستر حکومت عدل جهانی در عصر ظهور را فراهم کرده و مانند جریان حسینی بتواند باطل و ظلم را زمین‌گیر کند.

 

کارشناس معارفی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها تصریح کرد: همان‌طور که جریان حسینی امام معصوم دارای رهبری و ولایت امام معصوم است، جریان حسینی ولایت‌فقیه نیز باید در رأس خود متکی به ولایت یک فقیه عادل به‌عنوان نائب امام زمان (عج) باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین ضیائی ضیائی افزود: دعوت به ولایت‌فقیه دعوت به حکومت شخصی نیست بلکه دعوت به ولایت‌فقیه، بسترسازی برای ظهور امام زمان (عج) است.

 

استاد طب اسلامی دعوت به ولایت‌فقیه را ارائه حکومت امام عدل به جهانیان عنوان کرد، گفت: در مقابل استکبار که ادامه‌دهنده راه شیطان است رسالت شیعه دعوت به حکومت امام عدل بر محوریت ولایت‌فقیه است.

 

وی اسلام را دین تسلیم عنوان کرد، گفت: مؤمن باید تسلیم حکم باشد به راین اساس فرضیه بافی الگویی از شرک است.

 

حجت الاسلام والمسلمین ضیائی یادآور شد: بر این اساس طبیب نباید تسلیم امر و شرق باشد بلکه طبیب باید تنها به فکر درمان و شفای مریض باشد.
ارسال به:         whatsapp telegram  
مستحدثه     فقه     طب     رسالت    

ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد
منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.