04 فروردين 1396 : 13:00
ولایت و حکومت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی مطرح کرد/ جلسه 21

بررسی نظریه ولایت فقیه در اندیشه آیت الله خویی

پایگاه اطلاع‌رسانی وسائل- حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به معنای حسبه گفت: اگر هیچ دلیلی بر اثبات ولایت فقیه نداشته باشیم، همین که آیت الله خویی می فرماید فقیه از باب حسبه ولایت دارد و قطعا ایشان اعتقاد دارند که شارع راضی به ترک نظام، حکومت اسلامی و نظم و انضباط در دین اسلام نیست، ولایت داشتن فقیه بر امور اجتماعی ثابت می شود.
23 اسفند 1395 : 19:43
ولایت و حکومت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی/ جلسه 20

مقبوله عمر بن حنظله بر ولایت مطلقه فقیه دلالت دارد

پایگاه اطلاع‌رسانی وسائل- حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: بر اساس روایت مقبوله عمر بن حنظله که محور استدلال در بحث ولایت فقیه بوده و بسیاری از فقها به آن استدلال کرده‌اند، می‌توان به این نتیجه رسید که این روایت دلالت بر نیابت عامه و ولایت مطلقه فقیه دارد.
20 اسفند 1395 : 11:20
ولایت و حکومت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی/ جلسه 19

ولایت فقیه محور جامعه اسلامی در مقابل طاغوت است

پایگاه اطلاع‌رسانی وسائل- حجت‌الاسلام و المسلمین یعقوبی با تأکید بر اینکه باید همیشه محوریت جامعه اسلامی در مقابل طاغوت‌ها حفظ شود، افزود: ولایت فقیه محور جامعه دینی در برابر طاغوت‌های زمان است.
15 اسفند 1395 : 18:05
ولایت و حکومت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی/ جلسه 18

عدم تبعیت از ولی فقیه گناه کبیره و در حد شرک به خدا است

پایگاه اطلاع‌رسانی وسائل- حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به آیات 58 تا 68 سوره مبارکه نساء و مقبوله عمربن حنظله گفت: اگر شیعه‌ای زیر بار حکم فقیه جامع‌الشرایط نرفت و قضاوت، حاکمیت و ولایت ولی فقیه را نپذیرد، گناه آن در حد گناه شرک به خدا و کبیره است.
10 اسفند 1395 : 18:15
ولایت و حکومت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی/ جلسه 17

فقیه جامع‌الشرایط پناهگاه مؤمنان در همه شئون زندگی است

پایگاه اطلاع‌رسانی وسائل- حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: در عصر غیبت، فقیه جامع‌الشرایط در تمامی شئون زندگی مؤمنان مسؤولیت حفاظت و حراست دارد؛ یعنی در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تبیین و تبلیغ احکام و به طور کلی در همه میدان‌های دیانت، پناهگاه مؤمنان است.
07 اسفند 1395 : 21:40
ولایت و حکومت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی/ جلسه 16

توقیع شریف امام عصر از منظر شیخ انصاری بر حکومت مطلقه فقیه دلالت دارد

پایگاه اطلاع‌رسانی وسائل- حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به کلام شیخ انصاری پیرامون توقیع شریف امام زمان (عج) گفت: مرحوم شیخ انصاری از توقیع شریف به صورت محکم بر حکومت مطلقه فقیه در بحث قضاوت و غیر قضاوت استدلال کرده است.
04 اسفند 1395 : 20:22
ولایت و حکومت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی/ جلسه 15

ولایت فقیه شیرازه همه ولایت‌های غیرمعصوم است

پایگاه اطلاع‌رسانی وسائل- حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به انواع ولایت‌‌های افراد غیرمعصوم از جمله ولیّ میت، ولیّ دم و غیره افزود: ولایت فقیه شیرازه همه این ولایت‌ها بوده و مثل نخ تسبیح است؛ یعنی فقیه می‌تواند بر همه ولایت‌های سیزده‌گانه غیرمعصوم ولایت داشته باشد.
01 اسفند 1395 : 15:53
ولایت و حکومت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی/ جلسه 14

فقها و علما در عصر غیبت حجت امام زمان در میان مردم هستند

پایگاه اطلاع‌رسانی وسائل- حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به حدیث «وأما الحوادث الواقعة فارجعوا فیها إلی رواة احادیثنا فإنهم حجتی علیکم و أنا حجة الله علیهم»، گفت: بنا به فرموده امام زمان (عج) در عصر غیبت فقها و علما حجت او در میان مردم هستند.
24 بهمن 1395 : 19:29
ولایت و حکومت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی/ جلسه 13

فقها امین پیامبر در تبیین دین و تدبیر امور جامعه هستند

پایگاه اطلاع‌رسانی وسائل- حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به روایت «الفقهاء امناء الرسل» افزود: فقیهان و علمای دین امین و وارث پیامبر (ص) هستند هم در زمینه‌های افتاء، تبلیغ و تبیین دین و هم در رابطه مدیریت و تدبیر امور مردم.
19 بهمن 1395 : 17:42
ولایت و حکومت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی/ جلسه 12

علماء وارثان ولایت و زعامت انبیاء و ائمه هستند

پایگاه اطلاع‌رسانی وسائل- حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به روایت شریفه «العلماء ورثة الانبیاء»، افزود: بر اساس تفسیر این روایت علما نه‌تنها در علم و تبلیغ بلکه در ولایت و زعامت نیز وارث انبیاء و ائمه اطهار (ع) هستند.
۵